Отборът на Етър разби ФК ЦСКА 1948 с 3:1 на ст. "Ивайло" в среща от 20-тия кръг на Първа лига.

Двубоят бе много открит и положения пред двете врати не липсваха. Гостите успяха да открият резултата още в 4-тата минута чрез Денислав Александров.

"Болярите" обаче отвърнаха на удара и в 17-тата минута Миси Мезу възстанови равенството. Десетина минути след началото на второто полувреме Миси Мезу отбеляза второто си попадени в мача и изведе Етър напред, а само 5 по-късно Преслав Боруков направи кошмара за новаците пълен и се разписа за 3:1.

Победата отлепи Етър от дъното на таблицата и отборът от Велико Търново вече има 16 точки в актива си. Толкова имат и тимовете на Ботев Пловдив и Славия. Новакът в Първа лига остава на 6-та позиция с 28 пункта, но е на три точки да изпадне от Топ 6.

В 4-ата минута гостите от София откриха резултата. Денислав Александров получи топката по левия фланг, тръгна на скорост, влезе в наказателното поле, нагласи кълбото на десния си крак и с фалцов удар прокара кълбото в далечния ъгъл на вратата.

Равенството бе възстановено в 17-ата минута. Мариян Иванов даде дълъг пас към Меси Мезу, той се извиси и с глава прати топката в мрежата на гостите.

Домакините започнаха второто полувреме по-активно и в 57-та минута Етър Излезе напред в резултата. Ловре Кнежевич проби по десния фланг, подаде на нахлуващия Миси Мезу и французинът реализира второто си попадение в двубоя. Той направи това с техничен удар с външен фалц.

5 минути по-късно Ловре Кнежевич се разходи през центъра на защитата на новаците, пусна пас към Преслав Боруков и нападателя стреля много мощно в долния десен ъгъл на вратаря Наумов, като направи резултата 3:1.

Гостите имаха отлична възможност да се върнат обратно в двубоя две минути по-късно, но удар на Димитър Митков се отби от десния страничен стълб.

Докрая на срещата не се случи нищо интересно и "болярите" заслужено се поздравиха с успеха.

Етър - ЦСКА 1948 3:1

0:1 Денислав Александров 4'
1:1 Миси Мезу 17'
2:1 Миси Мезу 57'
3:1 Преслав Боруков 62'

Стартови състави:

Етър: 1. Христо Иванов-К, 26. Мариян Иванов, 6. Пламен Крачунов, 99. Преслав Боруков, 16. Симеон Мечев, 23. Христофор Хубчев, 44. Божидар Кацаров, 10. Миси Мезу, 70. Кольо Станев, 22. Ловре Кнежевич, 83. Алдаир Ферейра

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов, 25. Александър Александров, 87. Симеон петров, 3. Димитър Пиргов, 4. Ангел Лясков, 10. Васил Шопов, 18. Ивайло Чочев, 11. Денислав Александров, 70. Георги Русев, 7. Марио Топузов, 9. Димитър Митков

Съдия: Радослав Гидженов