Царско село удари с 2:0 Славия в предпоследната среща от програмата на 20-ия кръг на efbet Лига.

Головете за "царете" забиха Христов (20) и Манев (83). Така Царско село се изкачи до осмото място в класирането и измести от там Левски.

Славия пък остава на незавидната 12-а позиция и ще се бори за оцеляването си.

Като цяло домакините търсеха повече победата, показаха по-качествена игра, вкараха два гола и заслужено си взеха победата и трите точки.

Домакините започнаха силно срещата и можеха да поведат в резултата още в първите минути. На два пъти Димитър Костадинов не успя да порази целта. В 11-ата минута Андерсон Кордейро затрудни максимално Светослав Вуцов.

Логичното се случи в 20-ата минута. Стефан Христов изпрати диагонален удар, който не остави шансове на Вуцов.

На почивката двамата старши треньори направиха промени в съставите си. В игра за Славия се появиха Мартин Сораков и Дарко Тасевски, докато в редиците на домакините на терена влезе Емануил Манев за сметка на Дилан Мартенс.

Царско село продължи да владее инициативата, а попадение на Панайотис Лука бе отменено поради засада. Последва нов пропуск за "царете". Резервата Карим Роси с акробатичен удар прати топката в напречната греда.

Домакините стигнаха до втори гол в 83-ата минута, когато след отлична контраатака Андерсон намери Манев в чиста позиция и той не сбърка за 2:0.

В минутите до края Христо Попадийн не успя да направи резултата класически, след като ударът му бе отразен от Вуцов.

Царско село - Славия 2:0

1:0 Христов (20)
2:0 Манев (83)

Царско село: 30. Пласид, 89. Нганиони, 93. Бандаловски, 17. Даскалов, 22. Луис Педро, 25. Мартенс, 20. Костадинов, 10. Балтанов, 11. Кордейро, 8. Лука, 9. Христов

Славия: 13. Вуцов, 70. Александров, 55. Христов, 75. Гандри, 19. Антовски, 71. Стоев, 77. Вълчев, 17. Дост, 7. Макрилос, 10. Кирилов, 8. Рангелов