Ботев Враца взе много ценна победа в дербито на Северозапада и се отлепи от дъното в родното първенство. Отборът на Антони Здравков прекъсна ужасяващата си серия от 8 поредни шампионатни поражения и напрежението около треньорския пост временно ще отшуми.

Гостите стигнаха до успеха на стадион "Огоста" с 1:0, а единственото попадение бе дело на Чавдар Ивайлов (50‘) през втората част. Полузащитникът изпълни по перфектен начин пряк свободен удар, който в крайна сметка донесе 3-те точки.

Домакините бяха по-агресивният отбор, но не съумяха да реализират създадените възможности преди почивката. Единственият точен изстрел от страна на Ботев (Вр) се оказа победен.

Отборът на Атанас Атанасов не загуби последните си два мача, но поражението днес ги свали на 11-а позиция.

В следващия кръг врачани приемат Левски, докато Монтана гостува на стадион "Славия" на друг от преките си конкуренти за оставане в елита.

Първата по-опасна ситуация се откри пред домакинтие. След изпълнение на ъглов удар топката бе застрашително насочена към вратата, но Илия Миланов успя да я изчисти почти от голлинията.

Секунди по-късно врачани организираха много бърза контраатака, при която Петър Атанасов бе изведен очи в очи с Макенджиев, но стреля покрай десния страничен стълб.

Малко преди да измине половин час игра Иван Михов опита интересно центриране към далечната греда, но Сехнаджи остана под топката.

В 33-ата минута Николай Минков отправи чудесен изстрел от границата на наказателното поле и отново сантиметри разделиха Монтана да открие резултата.

5 по-късно Красимир Костов показа добър рефлекс, отразявайки мощния удар, дошъл отново от Минков.

Втората част започна отлично за врачани. Чавдар Ивайлов изпълни по перфектен начин пряк свободен удар, който се оказа неспасяем, а Макенджиев само изгледа как топката влиза в горния му десен ъгъл.

В 60-ата минута Стефан Каменов се озова на добра стрелкова позиция, но Керчев бързо възстанови позиция и изчисти с шпагат.

В края на срещата "зелените" можеха да удвоят аванса си, обаче Даниел Генов се размина с успоредно на голлинията подаване и резултатът остана непроменен.

Монтана – Ботев Враца 0:1

0:1 – Ивайлов 50‘

Монтана: Макенджиев, Цонков, Михов, Сенхаджи (Георгиев – 55‘ – Законов – 84‘), Башлиев, Терзиев, Каменов, Кики, Ангелов (Кръстев – 74‘), Тасев, Минков

Ботев Враца: Костов, Зехиров, Миланов, Керчев, Николов, Гаджев (Лагоа – 64‘), Златински, Генов, Ивайлов (Ничев – 81‘), Атанасов (Ненов – 76‘), Бабунски (Домовчийски – 64‘)