Дългогодишният вицепрезидент на Българския футболен съюз Йордан Лечков коментира темата с подписката на Христо Порточанов, както и предстоящите мачове на националния отбор.
"Няма нищо сензационно. Взехме решение за 25 юни, ако всичко е наред с обстановката да има Конгрес. Аз смятам, че това, което се коментира в една кухня, е хубаво да си остане там".
"Имаше предложения от съдийската комисия, прие се. Сложни са нещата, свързано е с финансиране, трябва да се кандидатства, за да не пада цялата тежест върху БФС и клубовете. Не е много евтино", заяви Лечков.
"За мен най-съществено е това, че когато събираш една подписка трябва да е легитимна. Ако искаме да правим нещо в родния футбол, трябва да се спазват правилата. Хубав, лош, трябва да се спазва устава", добави той.
"Няма гласуване на общото събрание на самите клубове като решения, освен това не са достатъчно бройки. Една част не са пълноправни членове на БФС, други са се подписали два пъти. Самата подписка не е чак толкова изрядна", сподели той. "На предния Конгрес пак имаше такива нередности".
"Пожелавам успех на новото треньорско ръководство на националния отбор. Казал съм, че който и да дойде ще го изхарчим като име. Но му пожелавам успех на Ясен Петров. Дано момчетата не ни изненадат и да изненадат себе си", заяви още Лечков.







Рестарт на работата по Бюджет 2026 - влизаме ли в период на удължени разчети?
"Герои в сянка": Благотворителен календар с пожарникари от Варна (+СНИМКИ)
Три зодии ще усетят прилив на късмет между 8 и 14 декември
Военният министър Запрянов: България трябва да инвестира в киберотбрана
Протест пред МВР, искат оставката на Митов СНИМКИ
ЮНЕСКО става патрон на Международния фестивал на маскарадните игри "Сурва"
Брачни проблеми мъчат Гуен Стефани и Блейк Шелтън
Макрон предупреждава: САЩ може и да предадат Украйна
Китайски електромобил се разцепи при странна катастрофа
Един от най-добрите двигатели на Audi навърши половин век
Pininfarina възроди първото поколение на Honda NSX
Японски компании съдят администрацията на Тръмп заради митата
Станислав Митков стана световен вицешампион
НСА отличи най-добрите: карате с двоен успех и осмо признание за доц. Пенов
Бивол се завръща най-рано през март, възможен е мач със задължителен претендент
Пьотр Ян обещава различен изход в реванша с Двалишвили
Защо сексът повишава имунитета?
Как влияе захарта на зъбите ни?
УМБАЛ „Св. Георги“ – Пловдив организира безплатни прегледи за туберкулоза между 8 и 12 декември
Предменструален синдром – няма единствена причина
Коментари
Напиши коментар12:49 | 24 апр 2024 г.
19:50 | 15 мар 2021 г.
Напиши коментар