Славия постигна изключително важна победа в битката на тима за оцеляване – 2:0 над прекия конкурент Ботев Враца. „Белите“ стигнаха до трите точки след голове на Калоян Кръстев в 12-та минута и на Питър Макрилос в 82-та. Австралиецът обаче бе замесен в най-интересния момент в срещата, след като в 50-та минута първо реализира дузпа, но след това трябваше да изпълни отново заради навлизане на негови съотборници в наказателното поле. При повторния опит Дамян Дамянов отрази удара на полузащитника.

В крайна сметка Славия стигна до трите точки и се изкачи до 11-та позиция в класирането с 27 точки, с 2 повече от Ботев Враца. Монтана вече е 13-ти с 24 т. след успеха си по-рано днес над Етър. Тимът от Велико Търново е последен с 22.

Двубоят започна по прекрасен начин за Славия и още в 12-та минута домакините поведоха в резултата. Питър Макрилос центрира от свободен удар, а Калоян Кръстев с глава забоде топката под вратата за 1:0.

Гостите поискаха дузпа в 18-та минута, когато Чавдар Ивайлов падна в наказателното поле след контакт с Ерол Дост, но главният съдия извади жълт картон за симулация на Ивайлов. Малко след това Дориан Бабунски имаше шанс за изстрел, но Светослав Вуцов спаси. До края врачани търсеха изравнителния гол, но не успяха да пробият защитата на „белите“.

Второто полувреме започна много любопитно, след като в 50-та минута Ивайлов бе изгонен с втори жълт картон, след като задържа Радослав Кирилов в наказателното си поле. Питър Макрилос реализира отсъдената дузпа, но реферът назначи повторно изпълнение, тъй като футболисти на Славия бяха по-рано от позволеното в наказателното поле. При второто изпълнение Дамян Дамянов хвана удара на Макрилос и така Славия не успя да удвои резултата.

Това все пак стана в 82-та минута, когато Дамянов не се намеси добре след удар по диагонала и избитата топка попадна на крака на Макрилос. Австралиецът на метри от вратата нямаше как да сбърка и вкара втори гол.

Славия – Ботев Враца 2:0

1:0 Калоян Кръстев 12‘

2:0 Питър Макрилос 82‘

Славия: Вуцов, Томбак, Христов (87 – Велков), Виячки, Антовски, Вълчев, Дост (62 – Рангелов), Макрилос (87 – Тасевски), Стоев (87 – Александров), Кирилов, Кръстев (81 – Димитров)

Ботев Враца: Дамянов, Керчев, Николов, Миланов, Ничев, Н‘Диайе (46 – Колев), Атанасов (69 – Ненов), Ивайлов, Златински (46 – Аяс), Генов, Бабунски