„Берое“ загуби от „Арда“ с 0:2 в мач от 28 кръг на шампионата. Двата тима изиграха равностойно първо полувреме, но гостите все пак успяха да открият резултата в 40-та минута чрез Тонислав Йорданов. Отново той се разписа от дузпа в 78-та минута и донесе победата за своя тим.

"Берое“ започна по-активно срещата и в 4-та минута Кийлън Лебон проби, налвезе в пеналта и върна за Стефанов, който стреля, но ударът му бе блокиран. В 15-та минута Василев получи топката от Макоута в наказателното поле и се опита да намери Камбуров, но Караджов се намеси.

Двата тима организираха няколко бързи атаки в следващите минути, но не успяха да стигнат до удар към някоя от вратите. Тонислав Йорданов стреля от пряк свободен удар в 29-та минута, но топката мина на метър от напречната греда.

Гостите излязоха напред в резултата в 40-та минута, когато Деян Лозев получи на фланга, навлезе в наказателното поле и центрира на втора греда, където Тонислав Йорданов прати топката в мрежата след удар с глава – 0:1

В 43-та минута Василев навлезе в пеналта и намери Минчев, който веднага стреля, но Петков изби пред голлинията. Кълбото попадна в Лебон, но неговото центриране не достигна до Камбуров.

В 52-та минута Цветков направи сериозен пробив през центъра на отбраната на съперника, навлезе в наказателното поле и центрира остро, но Георгиев изби в корнер.

В 65-та минута Камбуров намери Али, а той центрира в наказателното поле, където Минчев игра с глава, но топката мина покрай вратата. В 77-та минута Кабаков посочи бялата точка, след като имаше съприкосновение между Али и Костадинов.

Зад топката застана Тонислав Йорданов, който прати топката за втори път в мрежата на Перниш – 0:2. Пет минути след това Али центрира в пеналта, където Кукула отправи удар с глава, но топката мина на сантиметри.

В 87-та минута отново Кукула имаше възможност да се разпише с глава, но не намери целта. Това бе всичко в срещата и „Берое“ загуби от „Арда“

„Берое“ – „Арда“ 0:2

0:1 Тонислав Йорданов 40′
0:2 Тонислав Йорданов 78′

„Берое“: 12. Душан Перниш (к), 5. Теди Мезаг, 6. Александър Цветков, 10. Гаюс Макоута (46′- 7. Димо Бакалов – 70′ – 17. Ибрахима Конте), 18. Илиас Хасани, 94. Илиян Стефанов (46′- 2. Джуниет Али), 9. Мартин Камбуров, 19. Александър Василев, 21. Кийлън Лебон (70′ – 11. Алиун Фал), 25. Георги Ангелов, 73. Иван Минчев (70′ – 23. Кукула);

„Арда“: 12. Иван Караджов, 4. Милен Стоев, 8. Милен Желев, 11. Александър Георгиев, 17. Иван Коконов (73′ – 77. Мартин Костадинов), 19. Румен Руменов (85′- 18. Георги Атанасов), 20. Деян Лозев, 24. Алекс Петков, 33. Иван Тилев, 80. Лъчезар Котев (88′- 71. Пламен Крумов), 98. Тонислав Йорданов;