Ботев (Враца) завърши 1:1 като гост на Монтана в последния мач от групата за разпределение на местата от 11-то до 14-то в елитното ни футболно първенство и спечели право да играе бараж за оставане в елита.

Мачът е на 28 май срещу третия от Втора лига Септември (София).

Давид Кики даде аванс на домакините, които се нуждаеха единствено от победа, за да завършат 12-ти, в 34-та минута на срещата.

Защитникът на домакините прехвърли технично вратаря на гостите и даде надежди на Монтана. Само четири минути по-късно Дориан Бабунски изравни резултата след хладнокръвно изпълнение.

Така Славия завърши на 11-то място в класирането с 34 точки, Ботев (Враца) е 12-ти с 30, а отборите на Монтана (28) и Етър (28) отпадат.

Монтана – Ботев (Враца) 1:1

1:0 Давид Кики (34)
1:1 Дориан Бабунски (38)

Монтана: 30. Благой Макенджиев, 25. Александър Башлиев, 3. Иван Михов (к), 2. Валери Христов, 33. Стефан Цонков, 6. Янко Ангелов, 24. Давид Кики, 10. Владимир Айтов, 19. Росен Кръстев, 8. Тони Тасев, 11. Николай Минков;

Ботев Враца: 33. Красимир Костов, 18. Илия Миланов, 37. Венцислав Керчев, 81. Атанас Зехиров, 77. Мартин Николов, 23. Христо Златински (к), 6. Даниел Гаджев, 10. Петър Атанасов, 9. Даниел Генов, 17. Чавдар Ивайлов, 20. Дориан Бабунски;