Отборите на Арда и Локомотив Пловдив изиграха един от най-резултатните мачове през сезона, който в крайна сметка завърши без победител - 3:3. Двубоят бе без значение и за двата отбора, заради което треньорите бяха направили доста смени в съставите си.

Спас Делев (4, 43) и Тонислав Йорданов (50) бяха дали надежден аванс за домакините, след като Александър Колев (13) бе изравнил с дебютния си гол в елита. Пловдивчани стигнаха до точката след попадения на Димитър Илиев (65) и сина на Георги Иванов-Гонзо - Александър Иванов.

В крайна сметка Локомотив Пловдив завърши на 2-то място в крайното класиране на първенството с 61 точки, на 9 зад шампиона Лудогорец и на 2 пред носителя на Купата на България ЦСКА. Арда приключва на 4-та позиция с 50 точки, но в неделя предстои кулминацията на сезона. “Сините” посрещат на своя стадион в Кърджали отбора на Черно море в бараж за класиране в новия европейски клубен турнир Лига на Конференциите.

Арда започна добре срещата и още в 4-та минута Спас Делев даде аванс на домакините. Александър Георгиев проби в наказателното поле и опита да центрира, но топката бе отклонена от Лукас Масоеро. Делев бе на правилното място в точното време и с лекота реализира за 1:0.

Локо Пловдив обаче реагира мигновено и в 13-та минута младокът Александър Колев изравни. Момчил Цветанов центрира от лявото крило, а Колев показа страхотен нюх към гола и с глава направи 1:1 с дебютното си попадение в елита на българския футбол.

Двата отбора продължиха да показват добра игра, а в 43-та минута късметът се усмихна пред домакините. Спас Делев проби в наказателното поле на пловдивчани и с мощен удар реализира за 2:1.

Головете продължиха и след почивката, като само пет минути след подновяването на играта Тонислав Йорданов направи 3:1. Деян Лозев намери нападателя в наказателното поле, а той изпревари пазача си, за да засече топката в мрежата с глава.

Това обаче не бе всичко в мача. В 65-та минута капитанът на Локомотив Димитър Илиев направи 2:3 след бърза контраатака. Бирсент Карагерен намери опитния нападател в наказателното поле, чийто първи удар бе отклонен от Деян Лозев. Топката обаче се върна отново в Илиев, който този път не сбърка - 2:3.

Домакините предвкусваха успеха в мача, когато в добавеното време на мача Александър Иванов направи 3:3. Синът на Георги Иванов-Гонзо се възползва от поредното добро центриране на Момчил Цветанов и успя да донесе точката на гостите.

Арда - Локомотив Пловдив 3:3
1:0 Спас Делев 4’
1:1 Александър Колев 13’
2:1 Спас Делев 43’
3:1 Тонислав Йорданов 50’
3:2 Димитър Илиев 65’
3:3 Александър Иванов 90’

Арда: Симеонов, Лозев (78 - Желев), Петков (46 - Стоев), Таравел, Костадинов, Мартинов, Руменов, Георгиев, Атанасов (74 - Тилев), Делев (57 - Коконов), Йорданов (57 - Жуниньо)

Локомотив Пловдив: Томов, Руане, Масоеро, Малембана, Цветанов, Д. Иванов (83 - А. Иванов), Умарбаев (55 - Витанов), Карагерен (83 - Михайлов), Колев (68 - Арамазов), Минчев (67 - Мавродиев), Илиев