"ТЕЦ Марица Изток 2" ще се раздели с футболен клуб Берое, каза пред журналисти днес служебният министър на енергетиката Андрей Живков.
"Държавното дружество работи на загуба и не може да издържа клуб, разходите на който са 5-6 милиона лева годишно", обясни той.
Знае се, че ТЕЦ "Марица-изток 2" е собственик на Берое. На въпрос ще разпореди ли министерството отборът да бъде продаден, министърът каза, че това е решение на собственика.
Отборът стартира по-късно днес лятната си подготовка за сезон 2021/2022.
Първата част от подготвителния период ще бъде в Стара Загора, а на 27 юни отборът заминава на лагер в Банско, който ще продължи до 10 юли.








Родители излязоха на протест: "Борим се всяко дете да се прибере у дома"
Експерти в спор за Бюджет 2026: Къде отиват парите на държавата?
Путин прие Лукашенко във "Валдай" на фона на ескалацията около Беларус
Трагедия в Ню Йорк: Четири деца и две жени са намерени мъртви
Украйна разработва морски дронове, които да превземат кораби, вместо да ги потапят
С бели балони и едноминутно мълчание бе почетена паметта на загиналите деца по българските пътища
Бензиново завръщане: Най-интересните бъдещи коли с ДВГ - II част
Този мотоциклет вдига 100 км/ч за 0,4 секунди
Citroën сваля цената Ami срещу отлични оценки
Шефове в BMW искат да направят наследник на M1
Усик изненадващо оваканти трите шампионски пояса
Фабиан Лорито срещу Давид Сабо-Тот в Grand Prix битка за титлата до 85 кг
Обявиха кога Владимир Кличко идва в София!
Всички бойци преминаха успешно кантара преди UFC Fight Night 280 в Баку
Не взимайте решения в жегата, ще сгрешите!
Младите ги е страх да пораснат, все повече
Знаете ли това за човешкия мозък?
Рубеола – ваксинацията остава най-добрата защита
Коментари
Напиши коментар04:35 | 24 апр 2024 г.
09:43 | 18 юни 2021 г.
22:48 | 17 юни 2021 г.
22:47 | 17 юни 2021 г.
22:47 | 17 юни 2021 г.
22:03 | 17 юни 2021 г.
22:01 | 17 юни 2021 г.
21:45 | 17 юни 2021 г.
21:45 | 17 юни 2021 г.
21:45 | 17 юни 2021 г.
Напиши коментар