Отборът на Берое победи Ботев (Враца) с 1:0 в мач за историята - Мартин Камбуров вкара гол номер 253 в българския елит по футбол, с което изравни рекорда на Петър Жеков за най-много попадения в родното първенство.

В последната среща от 5-ия кръг на Първа лига 40-годишният нападател на домакините реализира от дузпа в 47-ата минута след нарушение срещу Кийлън Лебон.

Старозагорци започнаха сезона с две победи - срещу Локомотив (Сф) с 1:0 и Пирин (3:2), но след това тимът допусна две поредни поражения от Черно море (0:2) и Славия (2:3). Така мачът с врачани бе важен освен за Камбуров и за отбора.

Ботев се представя добре от началото на сезона, като досега нямаше загуба - две победи над Левски (2:0) и Царско село (2:1) и две равенства срещу Арда (0:0) и Ботев (Пловдив) (1:1). Този път обаче тимът не успя да спаси първото си поражение.

В 76-ата минута Йоан Бауренски от гостите получи директен червен картон за грубо нарушение срещу Александър Цветков. Ситуацията бе прегледана от главния съдия Никола Попов със системата ВАР.

Берое – Ботев Враца 1:0

Голмайстори: 1:0 Мартин Камбуров 48′

Берое: 1. Нордин Бакер, 4. Христо Митев, 5. Омар Сако, 6. Александър Цветков (к), 26. Камен Хаджиев, 30. Серкан Юсеин, 20. Стив Фуртадо, 21. Кийлън Лебон (85′ – 11. Алиун Фал), 99. Омар Камара (68. – 10. Даниел Генов), 9. Мартин Камбуров (к), 27. Абубакар Тунгара (85′ – 17. Реян Даскалов)

Ботев Враца: 76. Красимир Костов, 18. Илия Миланов (к) (46′ – 16. Матеус Касини), 5. Костадин Ничев, 2. Валери Христов, 22. Мартин Николов, 21. Серджо Рамос, 86. Йоан Бауренски, 28. Красимир Тодоров (46′ – 30. Гонсало Виейра), 15. Мирослав Маринов (46′ – 7. Юлиан Ненов), 11. Виктор Василев, 20. Дориан Бабунски;