Арда и Локомотив (София) завършиха 1:1 в мач от елитното ни футболно първенство, игран в Кърджали. Домакините имаха предимство през първото полувреме, но Спас Делев и Жуниньо пропуснаха изгодни положения за гол.

В 52-та минута Арда поведе, след като Иван Коконов центрира остро в наказателното поле, а Йоргос Кацикас си отбеляза автогол. Малко след това Тонислав Йорданов опита да прехвърли вратаря на гостите Александър Любенов с удар от над 50 метра, но топката мина на сантиметри от вратата.

Гостите стигнаха до изравнителния гол в 80-та минута, когато Селсо Рапосо центрира в наказателното поле, а Октавио с глава направи 1:1.

С поделените точки Арда и Локомотив (София) остават съседи в класирането. Тимът от Кърджали е 9-ти с актив от 5 точки, колкото имат и „железничарите“, които са с по-лоша голова разлика.