Екипът на кандидатът за президент на Българския футболен съюз Димитър Бербатов публикува отворено писмо относно извънредния Конгрес на централата, насрочен за 12 октомври.
Припомняме, че Софийски градски съд нареди провеждането на Конгрес на родния съюз на 12 октомври след инициирана подписка от екипа на Бербатов. БФС потвърди въпросното Общо събрание, като гласува и провеждането на редовен Конгрес на централата на 18 март, 2022.
Ето и цялото писмо:
Тъй като правилата за провеждане на конгреса и за избор на президент и изпълнителен комитет трябва да се вземат от изпълнителен комитет, а БФС няма време да организира такъв в допустимите срокове преди конгреса, тези дни, а може би дори днес, ще бъде свикано изпълнително бюро, за да вземе тези решения! А тези правила за провеждане на конгреса да бъдат одобрени впоследствие на бъдещо заседание на изпълнителния комитет, точно преди конгреса на 12 октомври.
Въпросните правила за провеждане на конгреса са за това:
Как да се гласува - гласуване при спазване тайната на вота;
С каква бюлетина да се гласува - интегрална;
Къде да се гласува - в урните пред делегатите, а не в тъмните стаички;
Кандидатите за президент трябва да бъдат допуснати вътре в залата от самото начало, медиите да бъдат допуснати и да отразяват целия конгрес, делегатите и кандидатите за президент да имат право да се изкажат на самия конгрес.
Да се подпише договор и запази Зала 1 на НДК, което още не е направено!
Да се запази и плати хотелът за всички делегати, които идват на конгреса!
Тъй като БФС тези дни призова за честно провеждане на конгреса, сега е моментът да покажат че го мислят наистина. Надяваме се всички ние да станем свидетели на точно това и взетите решения от изпълнителното бюро да бъдат точно такива.
Ако в близките дни има интензивно подаряване на топки, ако има събиране в ресторанти и вечери с музикално оформление и други подобни екстри, отборите просто да обърнат внимание на факта, че това винаги се случва точно преди конгреси, а през останалото време сякаш не съществуват за БФС!
Надяваме се да не ставаме повече свидетели на поредните подмолни игри, както вчерашните, с искане от БФС съдът да спре конгреса с ограничителна мярка, което не беше уважено, разбира се!
Нека най-накрая се даде шанс на отборите да направят своя личен избор кой да бъде избран за президент на БФС!
Екипът на Димитър Бербатов







Мнозина го използват грешно: За какво всъщност служи чекмеджето под фурната?
3 зодии отново вкусват щастието на 25 август 2026 г.
Бавното отдалечаване: Знаци, че любим човек се дистанцира
Издирват Стоян Колев след бягство от домашен арест
Кайли Дженър вдигна градусите по черен бански
Русия като посредник между САЩ и Иран: възможен ли е пробив в ядрените преговори?
Синът на Хейли и Джъстин стана на 2 г., показаха нови негови кадри
Единственото по рода си Ferrari Enzo отива на търг
Старите Peugeot са безсмъртни в Африка
92-годишен колекционер сам реставрира класики
Шест признака, че спирачките ви се нуждаят от спешна проверка
Еди Хърн категоричен за мегабитката Фюри – Джошуа: Дейна Уайт няма да бъде промоутър
Крис Сайборг постави бъдещето си в ММА под въпрос
Грегъри Родригес оглави класацията по хонорари на UFC Sacramento
България загуби от шампиона Казахстан в отборната надпревара на Световното по джудо
Травмата в детството може да промени способността за изпитване на удоволствие
Ако искате да сте здрави на възраст, хранете се на по-малки интервали
Повишени амилаза и липаза без панкреатит – кога причината е синдромът на Гуло?
Пуснаха първата генна терапия за рядко нарушение на обмяната на гликогена
Коментари
Напиши коментар16:48 | 23 апр 2024 г.
Напиши коментар