От седмия си опит Локомотив Пловдив успя да запише първи успех през настоящия сезон в efbet Лига. "Смърфовете" се наложиха над Царско село като гости 2:0 в мач от 8-ия кръг на родния шампионат.

И двете попадения паднаха през второто полувреме. Лукас Салинас откри резултата на "Арена Царско село" в 69-ата минута, а дълбоко в добавеното време Димитър Илиев (90+4‘) се разписа от дузпа.

Двубоят бе равностоен през по-голямата част, но футболистите на Александър Тунчев се оказаха по-точни пред противниковата врата.

По този начин пловдивчани продължават впечатляващата си серия и все още нямат загубена точка срещу днешния си съперник.

Антони Здравков не можеше да разчита на част от своите играчи заради положителни проби за COVID-19, а Иван Бандаловски пропусна мача поради наказание. Дебют за "царете" направи бившият футболист на Берое – Карлос Охене.

През седмицата на Царско село предстои гостуване на третодивизионния Левски (Крумовград), докато Локо Пловдив ще се изправи срещу Родопа (Смолян) за Купата на България.

Двубоят на "Арена Царско село" започна равностойно, като двата отбора не успяха да създадат нещо по-опасно в първия четвърт час игра.

В 26-ата минута Карлос Охене намери по страхотен начин Миси Мезу в наказателното поле, но нападателят не стреля по най-добрия начин с глава и топката попадна във Васил Шопов, който не успя да продължи нападението.

До края на първата част домакините бяха по-активни и владееха инициативата, но така и не стигнаха до по-интересна ситуация пред вратата на Лукас Рейдър.

5 минути след почивката Локомотив Пловдив създаде най-доброто положение в мача до момента. Димитър Илиев намери пространство за изстрел от границата на наказателното поле, който обаче попадна право в ръцете на Янко Георгиев. Това бе и първият точен удар в срещата.

Малко след като измина час игра Петър Атанасов затрудни стража на "смърфовете" с коварен изстрел под гредата, но Рейдър внимаваше и изби в корнер.

По-агресивната игра на гостите през второто полувреме даде резултат в 69-ата минута. Футболистите на Александър Тунчев организираха добра атака, при която Димитър Илиев намери Лукас Салинас в пеналтерията, а бразилецът прати вратаря на "царете" в обратния ъгъл – 0:1.

В 78-ата минута Васил Шопов действа индивидуално и се освободи на стрелкова позиция, но ударът му към далечния ъгъл мина на сантиметри от левия страничен стълб на Рейдър.

5 по-късно Христо Попадийн си изкара втори жълт картон и остави своя отбор в намален състав.

Домакините опитаха да върнат попадението, но опити на Петър Атанасов и Миси Мезу не бяха увенчани с успех.

Вместо това, гостите получиха право да изпълнят дузпа дълбоко в добавеното време за нарушение срещу Димитър Илиев. Самият капитан на Локомотив застана зад топката и хладнокръвно преодоля Янко Георгиев, с което оформи крайния резултат – 0:2.

Царско село – Локомотив Пловдив 0:2

0:1 – Салинас 69‘

0:2 – Илиев 90+4‘ (дузпа)

Царско село: Георгиев, Александров, Василев, Попадийн, Нганиони, Охене (Йокич – 57‘), Колев (Диас – 74‘), Шопов, Атанасов (Томовски – 88‘), Ангелов, Мезу

Локомотив Пловдив: Рейдър, Петрович, Крачун (Гомис – 46‘), Биков, Витанов (Янчев – 63‘), Салинас (Ангелов – 88‘), Руан (Томашевич – 46‘), Карагарен, Марсел (Умарбаев – 33‘), Илиев, Минчев