„Берое“ загуби в дербито с „Ботев“ в Пловдив с 2:1. Двубоят бе от 8 кръг на първенството. През първата част „зелено-белите“ бяха по-активния отбор и създаде повече чисти положения.

Веднъж топката срещна и гредата след удар на Фал. Домакините обаче успяха да поведат в 70-ата минута след попадение на Току.

Па Конате удвои пет минути преди края на срещата, а Цветков намали дълбоко в добавеното време за крайното 2:1.

Абубакар Тунгара направи добър пробив още във 2-ата минута, навлезе в пеналта и насочи топката към далечната греда, но тя излезе в аут. Няколко минути след това „зелено-белите“ изпълниха три поредни корнера, но не успяха да застрашат вратата на Аргилашки.

В следващите минути играта бе изравнена и предимно в центъра на игрището. Първият точен удар дойде в 20-ата минута, когато Маркиньос получи в наказателното поле и стреля по земя, но Бакер спаси.

В 39-ата минута Току шутира от далечна дистанция, но бе много неточен. Минута по-късно „Берое“ изпълни ъглов удар, при който Лебон центрира, а Сако отправи удар с глава. Топката обаче мина на сантиметри от гредата.

Две минути след подновяване на играта Неделев овладя и стреля от около 20 метра по земя, но Бакер спаси без проблем. Неделев получи топката след ъглов удар за домакините и стреля от малък ъгъл, но вратарят на „Берое“ се намеси.

Двубоят продължи с по-бързо темпо от първата част и двата отбора се опитаха да организират по няколко добри атаки, които обаче не застрашиха вратарите.

Резултатът бе открит в 70-ата минута, когато Току получи топката пред накаателното поле и отправи удар от около 25 метра, кълбото рикошира в страничния стълб и влезе в мрежата за 1:0

Шест минути след това Василев получи на границата на пеналта и отправи плътен удар по земя, но Аргилашки спаси отново.

Резултатът бе удвоен пет минути преди края на срещата, когато топката бе изпратена в наказателното поле от Маркиньос с дълъг пас от фланга, а Па Конате я прати в мрежата след удар от въздуха – 2:0.

Дълбоко в добавеното време топката бе центрирана от ъглов удар, Сако свали с глава, а Цветков успя да я прати в мрежата за крайното 2:1

Ботев Пловдив – Берое 2:1

1:0 Емануел Току 70′
2:0 Па Конате 85′
2:1 Александър Цветков 90′

Ботев Пловдив: 1. Георги Аргилашки, 3. Па Конате, 4. Виктор Генев, 6. Дилан Мартенс (82′- 27. Атанас Чернев), 7. Маркиньос, 8. Тодор Неделев (к), 10. Емануел Току, 11. Антоан Бароан (64′- 23. Димитър Тонев), 17. Николай Минков, 24. Кевин Янсон, 25. Станислав Работов (60′- 28. Филип Филипов);

Берое: 1. Нордин Бакер, 19. Александър Василев, 5. Омар Сако, 6. Александър Цветков (к), 26. Камен Хаджиев, 30. Серкан Юсеин (78′- 8. Илиян Стефанов), 20. Стив Фуртадо, 21. Кийлън Лебон (67′- 99. Омар Камара), 11. Алиун Фал (67′- 7. Кукула), 27. Абубакар Тунгара, 17. Реян Даскалов;