„Берое“ победи „Локомотив“ (Пловдив) с 1:0 в среща от 10 кръг на първенството. През първата част „зелено-белите“ бяха по-активни, но не успяха да отбележат.

Втората част бе равностойна, но „Берое“ стигна до успеха три минути края на мача след попадение на Омар Камара.

Първата сериозна опасност дойде в 6-ата минута, когато Генов получи дълъг пас и успя да изпревари Биков, след което пусна топката към точката за изпълнение на дузпа, а там отново Биков се намеси и изчисти в корнер, но топката мина на сантиметри от гредата.

В следващите минути „Берое“ продължи да бъде по-активен и топката на два пъти бе центрирана опасно, но бранителите се справиха.

Тунгара пробва удар в 30-ата минута, но бе твърде неточен. В следващите десетина минута играта бе изравнена, а гостите имаха няколко блокирани удара.

В добавеното време Гомис засече центрирана от Умарбаев топка, но тя мина над вратата. Така полувремето завърши без отбелязано попадение.

Лебон направи пробив три минути след подновяване на играта и стреля от малък ъгъл, но Рейдър нямаше проблем да улови.

В 70-ата минута Камбуров намери Лебон на фланга, а французинът центрира много опасно, но Биков успя да се намеси и изчисти точно пред нападателя на „Берое“.

Три минути преди края на срещата „Берое“ излезе напред в резултата. Лебон получи на фланга и центрира в наказателното поле, а там Гомис игра с глава. Топката обаче попадна в Камара, който я прати в мрежата със силен удар – 1:0

„Берое“ – „Локомотив“ (Пловдив) 1:0

Голмайстори: 1:0 Омар Камара 87′

„Берое“: 33. Генадий Ганев, 19. Александър Василев, 5. Омар Сако, 6. Александър Цветков (к), 30. Серкан Юсеин (68′ – 16. Симеон Мечев) 20. Стив Фуртадо, 21. Кийлън Лебон (90′ – 15. Георги Динков), 27. Абубакар Тунгара, 11. Алиун Фал (68′ – 9. Мартин Камбуров), 17. Реян Даскалов, 10. Даниел Генов (76′ – 99. Омар Камара);

„Локомотив“: 71. Лукас Рейдър, 2. Олексий Биков (71′ – 25. Артур Крачун), 20. Милош Петрович, 4. Кристиан Гомис, 34. Петър Витанов, 39. Парвиз Умарбаев (61′ – 16. Лукас Салинас), 7. Шакил Сно (61′ – 9. Бирсент Карагерен), 33. Йосип Томашевич (71′ – 11. Конър Руан), 61. Венсал Марсел (82′ – 6. Емил Янчев), 14. Димитър Илиев (к), 10. Георги Минчев;