ЦСКА 1948 постигна домакински успех над Берое с 1:0 в последен двубой от 11-ия кръг на Първа лига.

На Националния стадион „Васил Левски“ възпитаниците на Николай Киров стигнаха до победата след точно реализирана дузпа от Ивайло Чочев в 72-та минута.

Берое остана и в намален състав току-преди единадесетметровия наказателен удар след директния червен картон на централния защитник на заралии Умар Сако.

С успеха армейците събраха актив от 11 точки и се изкачиха на осмата позиция в класирането, на пет от шестия в таблицата Берое. В следващия кръг „червените“ гостуват на Локо Пд, а старозагорци приемат ЦСКА.

Зелено-белите“ стигнаха първи до възможност за откриване на резултата. В 3-ата минута Фал изведе Лебон зад гърба на отбраната, но Наумов блокира изстрела на французина.

От своя страна домакините пробваха няколко центрирания в наказателното поле на „Берое“, но те не доведоха до сериозна опасност. В 28-ата минута Тунгара центрира в пеналта, а там Фал отправи много опасен удар с глава, но топката мина на сантиметри от гредата.

Домакините организираха добра атака малко преди почивката, при която Ангелов намери Стоянов, а той центрира към точката за дузпа. там Галин Иванов отправи удар с глава, но Ганев се намеси. В отвтната атака Юсеин стреля от границата на пеналта, а топката мина много близо до напрезната греда, но в аут.

Две минути преди края на полувремето „червените“ стигнаха до две статични положения и опасни центрирания в пеналта, но нищо по-сериозно.

Първата опасност през втората част бе пред вратата на „Берое“ и дойде три минути след подновяване на играта. Крум Стоянов шутира от наказателното поле, но топката излезе в корнер след рикошет.

Деян Лозев стигна до удар в 58-ата минута, но вратарят на „Берое“ отново успя да се намеси. В следващите минути „Берое“ бе по-активен и на своя страна играчите в зелено пробваха няколко центрирания, но те не донесоха опасност.

В 68-ата минута Ивайло Чочев навлезе в пеналта и пусна топката на втора греда. Там Йосков от близка дистанция, но от малък ъгъл успя да стреля, а ударът му срещна тялото на Сако. Ситуацията бе разгледана с ВАР и реферът посочи бялата точка. Освен това Омар Сако получи директен червен картон.

Зад топката застана Ивайло Чочев, който прати топката безкомпромисно в долния ляв ъгъл и откри резултата – 1:0

В добавеното време Лебон пробва удар от границата на наказателното поле, но право в ръцете на Наумов. До края на срещата нямаше нови сериозни опасности и така „Берое“ загуби гостуването си на ФК ЦСКА 1948.

ФК ЦСКА 1948 - Берое 1:0

Голмайстор: Чочев (72-д)

ФК ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов, 6. Деян Лозев, 87. Симеон Петров, 3. Димитър Пиргов, 24. Лазар Марин, 18. Ивайло Чочев, 10. Георги Русев, 20. Ангел Бастунов, 33. Галин Иванов, 77. Крум Стоянов, 9. Денислав Ангелов

Берое: 33. Генадий Ганев, 5. Омар Сако, 6. Александър Цветков, 10. Даниел Генов, 11. Алюн Фол, 17. Реян Даскалов, 19. Александър Василев, 20. Стив Фуртадо, 21. Кийлън Лебон, 27. Абубакар Тунгара, 30. Серкан Юсеин