Царско село надви Локомотив София с 2:0 в откриващ мач от 12-ия кръг на Първа лига.

На стадион „Царско село“ в столицата домакините изковаха успеха в рамките на осем минути през второто полувреме. Васил Шопов даде преднина на „царете“ в 67-та минута, а осем по-късно Лукас Диас сложи точка на спора. В края Царско село остана с десет души след втория жълт картон на резервата Никола Колев.

Така, Царско село изплува, макар и временно, от дъното на класирането след втората си победа от началото на сезона в първенството и първа от над два месеца насам.

Успехът бе и дебютен за завърналия се начело на тима Любослав Пенев. В класирането Царско село е предпоследен с девет точки, а Локо София е седми с 13 пункта.

В следващия кръг „царете“ гостува на Пирин Благоевград, а „железничарите“ първо приемат Локо Пд в 1/8-финалите за Купата, преди да домакинстват на Ботев Пд във вътрешния шампионат.