Отборите на Локомотив София и ЦСКА 1948 направиха равенство 2:2 в столичното дерби от 16-ия кръг на Първа лига. На Националния стадион "Васил Левски" "железничарите" на два пъти повеждаха в резултата, но "червените" все пак стигнаха до точката.

Резултатът бе откри в 16-та минута от Октавио, който реализира дузпа за Локомотив. Само три минути по-късно Георги Русе изравни, но точно преди почивката Александър Александров отново даде преднина на тима, воден от Иван Колев. В 58-та минута националът Ивайло Чочев оформи крайното 2:2.

По този начин Локомотив София продължи негативната си серия и вече няма победа в първенството в седем поредни мача. Тимът заема 11-то място в класирането с 15 точки, какъвто е и активът на ЦСКА 1948, които са на 10-та позиция. В следващия кръг тимът на Николай Киров посреща Пирин Благоевград в четвъртък от 12:45 часа, а в същия ден от 17:30 Локомотив гостува на ЦСКА.