Ботев Пловдив победи "адашите" от Ботев Враца с 2:1 в мач от 17-ия кръг на родната efbet лига.

Маркиньос откри за "канарчетата" в 11-ата минута след подаване на Тодор Неделев. Домакините имаха игрово предимство, но чак пет минути след почивката удвоиха чрез Емануел Току, а втората си асистенция за деня записа Неделев.

Гостите от Враца не паднаха духом и влезлият като резерва на почивката Дориан Бабунски върна интригата в 77-ата минута. Попадение на врачани в добавеното време на срещата не бе зачетено поради засада.

Пловдивчани обаче удържаха победата в изключително атрактивния мач (23:13 удара за "канарчетата") и се качиха на трето място в таблицата с актив от 29 точки, колкото има и вторият ЦСКА (с 4 мача по-малко). Ботев Враца е 12-и с 13 пункта.