Славия завърши 1:1 с Локомотив (Пд) и за пореден път не успя да победи съперника на свой терен в първенството. Столичани вече са в серия от 7 поредни мача у дома, в които не успяват да се наложат над „смърфовете“, а последният им успех е през 2016 г. с 5:2.

Домакините започнаха по-активно. Първо Емил Стоев стреля от добра позиция в аут. Малко по-късно халфът проби по дясното крило и центрира към наказателното поле, където Макрилос си спря топката и шутира, но встрани от вратата.

В 24-ата минута Емил Виячки засече с глава центриране от корнер, но топката попадна право в ръцете на Лукас Рейдър. Пловдивчани отговориха с добра атака, при която Минчев пусна топката към връхлитащия в пеналта Карагерен.

Ударът на последния по земя обаче бе спасен от Вуцов. В 35-ата Салинас центрира на далечната греда, където се бе включил Йосип Томашевич, който с удар с левия крак от близка дистанция прати топката в мрежата.

„Белите“ реагираха и много бързо изравниха резултата. Пет минути преди края на първото полувреме Кирилов центрира около точката на дузпата, където Кристиан Добрев изпревари Милош Петрович и вкара с глава за 1:1.

Точно преди почивката Вуцов отрази удар с глава на Димитър Илиев. В 48-ата минута гол на Георги Минчев с глава не беше зачетен заради засада. Стоев пък бе изведен зад отбраната на гостите и опита да прехвърли излезлия напред Рейдър, но не уцели вратата. В 86-ата минута Нгуена стреля опасно от 20 метра, но Вуцов се разтегна и спаси.

С едната точка Славия запази петото място във временното класиране, докато Локо е седми, като има равни точки с шестия Левски.

Славия – Локомотив (Пд) 1:1

Голмайстори: 0:1 Томашевич (35), 1:1 Добрев (40)

Славия: Светослав Вуцов, Андреа Христов, Емил Виячки, Венцислав Керчев, Людовик Соарес, Ерол Дост, Кемело Нгуена, Кристиан Добрев, Петер Макрилос, Радослав Терзиев, Емил Стоев;

Локомотив (Пд): Лукас Рейдър, Милош Петрович, Мартин Паскалев, Кристиан Гомис, Емил Янчев, Парвиз Умарбаев, Йосип Томашевич, Бирсент Карагарен, Лукас Салинас, Димитър Илиев, Георги Минчев;