„Славия“ постигна първи успех в Турция по време на зимната подготовка след три поредни поражения. Тимът на Златомир Загорчич удари с 3:2 „Мура“, действащ шампион на Словения.

На три пъти „белите“ повеждаха на своя съперник, имаха и сериозни основания за дузпа срещу Радослав Кирилов след почивката. Нарушение обаче не бе отсъдено. Столичният ни тим все пак вкара от бялата точка, а голът на Иван Минчев се оказа победен. Преди това точни бяха Кирилов и Йон Бакеро.

Словенците, ударили „Тотнъм“ през есента в групите на Лигата на конференциите, на няколко пъти прекрачиха границата на грубостта, пише "Труд". Техен футболист бе изгонен през второто полувреме за грубо нарушение в краката на Камело Нгуна, а после и още един от "черно-белите".

В края прехвърчаха и сериозни искри, а двата тима се хванаха за гушите. Двубоят бе изгледан на живо от селекционера на младежките Александър Димитров, както и от неговия асистент Явор Вълинов.