Локомотив (Пд) победи с 3:1 втородивизионния Миньор (Перник) в контрола, играна в село Склаве, близо до Сандански. За „смърфовете се разписаха Димитър Илиев, Венсан Марсел и Мартин Паскалев.

„Чуковете“ показа, че искат да се надиграват с елитния си съперник, като в 8-ата минута стигнаха до добър шанс, но Илко Пиргов спаси. Само две минути по-късно Лукас Салинас центрира към Димитър Илиев, който засече топката и откри резултата.

Перничани изравниха малко по-късно, след като футболист на Миньор се възползва от рикошет и засече топката във вратата. Половин час след началото на срещата Внесан Марсел отново изведе Локо напред в резултата.

В 63-ата минута Парвиз Умарбаев центрира от свободен удар, вратарят на „жълто-черните“ не се намеси добре и топката се озова на крака на Мартин Паскалев, който без проблеми я прати във вратата, оформайки крайното 3:1.