Ботев Пловдив и Марица завършиха 2:2 в последната контролна среща и за двата отбора преди подновяването на шампионата.

Ботев поведе в резултата в 18-та минута, когато Джеймс Ето‘о стреля от далечно разстояние, но вратарят на Марица Илия Николов не се намеси добре и позволи топката да мине зад него. Малко след това Николов се реваншира с хубаво спасяване след изстрел на Па Конате. В 36-та минута Марица изравни с хубав гол на Мариян Тонев, който обаче беше отменен заради засада.

Марица имаше първото си по-добро положение след почивката, като в 50-та минута изстрел на Станислав Маламов беше спасен от Аргилашки. Малко след това гостите все пак реализираха. Мариян Тонев изпълни добре дузпа и направи 1:1.

Радостта на Марица обаче бе кратка, след като само 180 секунди по-късно Дилан Мертенс отново изведе своя тим напред в резултата с плътен удар от границата на наказателното поле.

Равенството беше възстановено в 71-та минута, когато Валери Домовчийски бе на върха на една бърза контраатака и с лекота реализира за 2:2.