Пирин направи важна крачка към оцеляването си в елита, след като победи Локомотив Сф с 2:1 в мач от 20-ия кръг на първенството и го изпревари в класирането.

Благоевградчани откриха резултата в седмата минута. Разписа се Христофор Хубчев, който засече центриране от ъглов удар на Антон Карачанаков и с глава прати топката във вратата, пазена от Александър Любенов.

Пирин удвои преднинатата си в 65-ата минута отново след корнер. Карачанаков центрира в наказателното поле на столичните "железничари", където Александър Дюлгеров отклони с глава към Петър Занев, който отблизо вкара за 2:0.

В 70-ата минута Октавио намали пасива на локомотивци с фантастичен гол от над 30 метра. Ударът му не остави шаносве на стража на благоевградчани Янко Георгиев.

В класирането Пирин е 11-и с 19 точки, колкото има и 12-ия Локомотив (София), но "орлетата" са с по-добра голова разлика.

Пирин - Локо София 2:1

1:0 Хубчев (7)
2:0 Занев (65)
2:1 Октавио (69)

Пирин: 21. Янко Георгиев, 38. Александър Дюлгеров, 71. Антон Карачанаков, 31. Красимир Станоев, 5. Николай Бодуров, 3. Петър Занев, 18. Светослав Дяков, 17. Спас Георгиев, 11. Станислав Манолев, 29. Станислав Костов, 45. Христофор Хубчев

Локомотив: 24. Александър Любенов, 2. Стойчо Атанасов, 6. Пламен Крачунов, 5. Георгиос Катсикас, 4. Мики Орачев, 44. Божидар Кацаров, 10. Валентин Николов, 8. Симеон Славчев, 45. Димитър Митков, 58. Октавио, 93. Виржил Пинсон