Техническият директор на БФС Георги Иванов-Гонзо коментира събитията около централата в "Бояна". Според легендарния нападател на Левски ситуацията с протестиращите вреди на българския футбол. Гонзо се обърна и към столичния кмет Йорданка Фандъкова.
"За мен е недопустимо да се случват подобни неща, тъй като те за пореден път вредят на футбола и на правилата. На базата в "Бояна" всеки ден тренират огромен брой деца, които са уплашени и стресирани от случващото се, а родителите им се притесняват за тяхната сигурност. Знаете ли, юношите до 19 години победиха Черна гора на фона на нецензурни скандирания и обиди само на няколко метра от тях. Никой не може да ме убеди, че това е нормално", каза бившият футболист пред "Гонг".
"Самият протест за мен е провокация, знам че текат усилени опити да бъдат привлечени и други агитки и фен-клубове, което лишава този протест от автентичност – няма как да обикаляш и да караш запалянковци да опъват палатки пред "Бояна" в името на обща цел, когато тя е само твоя. Смятам, че реакцията на общинските власти е неправилна. Те много добре си дават сметка, че става дума за хора с определена мисия и че конфликтът, който те търсят като нищо може да избухне. Затова призовавам кмета Фандъкова и общинските съветници да вземат необходимите мерки и да осуетят опитите за ескалиране на напрежението. Очевидно някой толкова иска властта, че е готов да я заплати с война, а аз категорично се противопоставям на това."
"Намирам за лицемерно да използваш фен-групи и да ги манипулираш в своя полза. Всичко в българския футбол е демократично и по правилата. Не мисля, че палатковите лагери са адекватният начин да обърнеш резултата в своя полза", добави техническият директор на БФС.







Нощ на падащите звезди: Персеидите достигат своя пик
Лекари отстраниха 27-килограмов тумор от корема на пациент след 6-часова операция
В "Денят ON AIR" днес от 19:15 часа: Очаква ли ни поскъпване на горивата?
Деми Ловато и Jonas Brothers пак заедно за премиерата на Camp Rock 3
Как ще се отрази пълното слънчево затъмнение в Лъв на всеки зодиакален знак
След падналия дрон ни лъснаха слабостите
Cybertruck стана количка с дистанционно в безумен проект
Проблем блокира шофьори и пътници в хибриди на Lexus и Toyota
Jaguar показа интериора на електрическия Type 01
Nissan създаде оръжие срещу аквапланинга
Джамахал Хил иска Джош Хокит при дебюта си в тежка категория
Дакота Дичева претърпя операции и на двете си ръце
Пет категории с преборвания за Балканиадата в Копривница
Ислам Махачев и Иън Мачадо Гари се срещнаха лице в лице преди UFC 330
Белтък пази способността на мускулите да се възстановяват
Талията насочва за наличието на сърдечносъдов риск повече от ИТМ
Молекулярен механизъм може да стои в основата на прееклампсията
Колко пъти и кога е най-добре да се храним през летните горещини?
Коментари
Напиши коментар15:19 | 29 мар 2022 г.
15:19 | 29 мар 2022 г.
15:18 | 29 мар 2022 г.
15:18 | 29 мар 2022 г.
14:09 | 29 мар 2022 г.
14:04 | 29 мар 2022 г.
14:00 | 29 мар 2022 г.
12:56 | 29 мар 2022 г.
12:31 | 29 мар 2022 г.
12:29 | 29 мар 2022 г.
Напиши коментар