Берое пропиля два гола аванс и стигна само до 2:2  срещу гостуващия Арда Кърджали в Стара Загора в среща от 29-ия кръг на еfbet Лига от групата за разпределението на местата между седмо и десето.

Възпитаниците на Петър Хубчев останаха седми в подреждането с 37 точки, следвани от Локомотив (Пловдив) с 36, ЦСКА 1948 с 33 и Арда с 31.

Резултатът бе открит от домакините в 18-ата минута. Тогава Давиде Мариани получи топката от Стив Фуртадо на дъгата пред наказателното поле и с техничен удар прати кълбото в левия ъгъл на вратата на Мартин Луков.

В 31-ата минута Берое можеше да удвои преднината си. Алекс Петков позволи на Алиун Фал да му открадне топката и да излезе сам срещу Луков, но стражът на кърджалийци успя да отрази удара му.

Четири минути след почивката старозагорци все пак стигнаха до второ попадение. Даниел Генов нахлу добре в наказателното поле от дясно и с пос по тревата намери успоредно на голлинията Серкан Юсеин, който отблизо засече на празна врата за 2:0.

Три минути по-късно гостите намалиха резултата. Светослав Ковачев напредна по десния фланг и намери в пеналта Иван Коконов, който от десетина метра засече по земя, за да върне Арда в мача.

В 71-ата минута Ковачев получи втори жълт и съответно червен картон за симулация при опит да си изпроси нарушение срещу Джонатан Перейра и гостите доиграха мача  с човек по-малко.

Въпреки това Арда стигна до изравняване. В последната минута на редовното време Бен Юсеф игра с ръка в наказателното поле на старозагорци, а Тонислав Йорданов с мощен удар в средата на вратата оформи крайното 2:2 и донесе точката за кърджалийци.

Берое - Арда 2:2

Голмайстори: 1:0 Давиде Мариани 18, 2:0 Серкан Юсеин 49, 2:1 Иван Коконов 52, 2:2 Тонислав Йорданов 90-дузпа

Берое: Генадий Ганев, Даниел Генов, Абубакар Тунгара, Серкан Юсеин(66- Христо Митев), Алиун Фал, Сиам Бен Юсеф, Георги Динков, Давиде Мариани, Стив Фуртадо, Джонатан Перейра, Омар Камара

Арда:  Мартин Луков, Петко Ганев, Милен Желев, Тонислав Йорданов, Светослав Ковачев, Александър Георгиев (63-Атанас Зехиров), Иван Коконов, Алекс Петков(66-Милен Стоев), Давид Кики, Христо Иванов (57-Румен Руменов), Илия Юруков (63-Иван Тилев)