Лудогорец загуби с 0:3 срещу Ференцварош в приятелски мач, игран в Куфщайн, Австрия.

Още в първата минута Бърнард Текпетей стреля в аут, а близо четвърт час по-късно отново той шутира неточно към вратата на унгарския шампион.

В 25-ата минута Мануел Шоу подаде за Текпетей и последва още един слаб удар на ганаеца към вратата на Ференцварош.

Отборът от Будапеща започна по-добре след почивката и в 53-ата минута достигна до преднина в резултата. Адама Траоре проби по крилото и центрира, вратарят Симон Слуга отби топката, но тя достигна до Маркиньос и бившият футболист на Ботев Пловдив отблизо се разписа в мрежата на Лудогорец.

В 77-ата минута удар на Матиас Тисера беше блокиран, а три минути след това Шоу не успя да попречи на Маркиньос да подаде за Хенри Уинго, реализирал втори гол във вратата на състава от Разград.

В последните секунди на двубоя Уинго с шут от над 25 метра оформи класическия успех в полза на унгарците.

В неделя българският шампион ще играе нова контрола, с германския Нюрнберг.