Берое победи драматично с 2:1 у дома Ботев Враца в последен мач от първия кръг на efbet Лига. Успехът дойде благодарение на точно изпълнена дузпа от Абубакар Тунгара 13 минути преди последния съдийски сигнал.

Гостите от Враца поведоха още в 9-ата минута, когато Спас Георгиев не успя да се пребори за топката с Жан-Пиер Да Силва, който се озова сам срещу вратаря Иван Караджов и го преодоля за 1:0. Домакините реагираха и в 21-ата минута успяха да изравнят след прехвърлящ удар на Стив Траоре от границата на наказателното поле за 1:1.

В 39-ата минута Берое беше близо до това да реализира второ попадение. Абубакар Тунгара отправи прострелно центриране към вратарското поле, където Луизиньо засече от движение, но изстрелът му срещна десния страничен стълб.

В началото на второто полувреме Браян Переа затрудни Караджов от малък ъгъл, но опитният вратар се намеси добре. Петнадесет минути преди края на срещата Меси Назер фаулира Тунгара в собственото си наказателно поле, а главният съдия Ивелин Занев от Русе не се поколеба да посочи бялата точка.

В последствие решението му беше потвърдено от хората в стаята за видеоповторения. Самият нападател на Берое се нагърби с изпълнението на дузпата и изпрати Красимир Костов в обратния ъгъл - 2:1.

Последните 5-6 минути бяха за врачани, които опитаха да потърсят точка. В игра се появи и опитният Венцислав Христов, който обаче се отличи с два неточни удара.

Берое – Ботев Враца - 2:1

голмайстори: 0:1 Жан-Пиер Да Силва (9) 1:1 Стив Траоре (21)  2:1 Абубакар Тунгара (77)

Берое: Иван Караджов, Николай Николаев, Димитър Пиргов, Георги Динков , Спас Георгиев, Серкан Юсеин (90+3 - Божидар Пенчев), Симеон Мечев, Лукас Мартинс (90- Димитър Стоянов), Абубакар Тунгара, Стив Траоре (90 – Валентино Пулиезе), Луизиньо

Ботев Враца: Красимир Костев, Мартин Кавдански, Луис Фелипе, Диего Фераресо, Даниел Генов, Мартин Атанасов (70-Меси Биатумусока), Чавдар Ивайлов, Браян Переа, Да Силва Браян Мендоса, Стефан Гаврилов ( 57- Венцислав Христов)