ФК ЦСКА 1948 разгроми с 5:2 Ботев Враца в мач от петия кръг в efbet Лига, игран в Бистрица, и стъпи на върха в класирането. За домакините с 4 гола се отличи Ивайло Чочев (17, 58, 82, 90+4-дузпа), а един добави Георги Русев (45).

Браян Переа (87-дузпа, 90+1) пък се разписа на два пъти за гостите. В 32-ата минута пък домакините останаха с 10 души, след като с директен червен картон бе изгонен Карлос Охене. Срещата в Бистрица бе наблюдавана от националния селекционер Младен Кръстаич.

В 10-ата минута Браян Переа изведе Даниел Генов в наказателното поле, той стреля по диагонал, като макар да имаше претенции от гостите за намеса на Даниел Наумов, бе отсъден аут.

Осем минути по-късно домакините излязоха напред в резултата, след като изпълниха бързо пряк свободен удар, Енрике Рафаел намери Алекс Колев, който комбинира с Ивайло Чочев, който от своя страна не сгреши на празна врата. Ситуацията бе гледана над 2 минути от ВАР за засада в изграждането на нападението, но се оказа, че такава няма.

В 25-ата минута Георги Русев реши да пробва късмета си от далечна дистанция, но топката профуча встрани от вратата на врачани.

Шест минути по-късно домакините останаха с човек по-малко след като Карлос Охене получи директен червен картон за каратистки удар в гърдите на Чавдар Ивайлов.

В 42-ата минута Георги Русев получи извеждащо подаване от Енрике Рафаел и излезе на стрелкова позиция, но не уцели вратата, след като Красимир Костов покри добре ъгъла си, пише Тема спорт.

В последната минута от редовното време ФК ЦСКА 1948 удвои аванса си, след като Георги Русев бе изведен по превъзходен начин на лявтото крило, показа добра скорост и останал очи в очи с Красимир Костов не сгреши.

В 59-ата минута Ивайло Чочев получи подаване от Георги Русев в наказателното поле и с мощен удар и помощта на напречната греда матира Красимир Костов за трети път.

В 68-ата минута влезлият като резерва Марио Топузов опита удар в близкия ъгъл от далечна дистанция, но топката излезе в аут.

Четири минути по-късно друга резерва на „червените“ – Ангел Бастунов също стреля от над 20 метра, но и той не уцели вратата.

В 82-ата минута Ивайло Чочев засече с глава центриране от корнер на Джонатан Перейра и оформи своя хеттрик във вратата на Красимир Костов.

Три минути по-късно Ботев Враца получи дузпа за игра с ръка на Реян Даскалов след хитри действия на Мартин Атанасов. Зад топката застаа Браян Переа, който изпълни две минути по-късно и намали изоставането на своя тим.

В първата минута от добавеното време Браян Переа се възползва от неразбирателство в защитата на домакините и намали изоставането до два гола.

Две минути по-късно домакините получиха дузпа за нарушение на Мартин Атанасов срещу Ангел Бастунов, а Ивайло Чочев реализира четвъртия си гол в мача.

ФК ЦСКА 1948 – Ботев Враца 5:2

1:0 Ивайло Чочев 18′, 2:0 Георги Русев 45′, 3:0 Ивайло Чочев 59′, 4:0 Ивайло Чочев 82′, 4:1 Браян Переа (д) 87′, 4:2 Браян Переа 90’+1, 5:2 Ивайло Чочев (д) 90’+4

ФК ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов, 19. Стив Фуртадо, 22. Реян Даскалов, 24. Лазар Марин (46′ 14. Елитон), 2. Джонатан Перейра, 18. Ивайло Чочев, 10. Георги Русев (70′ 11. Денислав Александров), 58. Октавио, 6. Карлос Охене, 17. Енрике Рафаел (63′ 7. Марио Топузов), 9. Александър Колев (70′ 20. Ангел Бастунов)

Ботев Вр: 76. Красимир Костов, 23. Браян Мендоса (46′ 22. Петър Кепов)’, 3. Мартин Кавдански, 4. Луис Фелипе (79′ 20. Меси Биатумусока), 8. Диего Фераресо, 24. Стефан Гавраилов (51′ 15. Мирослав Маринов), 17. Чавдар Ивайлов (46′ 14. Мартин Атанасов), 10. Сантиаго Монтоя (80′ 6. Антонио Георгиев), 21. Жан-Пиер Да Силва, 19. Браян Переа, 9. Даниел Генов

Червен картони: Карлос Охене (ФК ЦСКА 1948)