Локомотив София се наложи с 3:0 като гост срещу Септември в двубой от петия кръг в шампионата.
При изключително топлото време на националния стадион "Васил Левски" първата опасност беше на сметката на домакините, като в деветата минута Иван Арсов стреля с глава, но защитата на Локомотив се справи с опасността. "Червено-черните" отговориха чрез шут на Карлос Франса в 11-ата минута.
След точно четвърт час игра Симеон Славчев изведе Франса по крилото. Атакуващият футболист на гостите стреля, като топката срещна ръката на Арсов. Първоначално Ивайло Ненков остави играта да продължи, но след това съдията отиде да разгледа положението с ВАР.
Арбитърът отсъди дузпа, която беше реализирана от Димитър Митков в 19-ата минута.
Символичните домакини опитаха да пренесат играта в половината на Локомотив, но в 41-ата минута Камен Хаджиев центрира в наказателното поле, топката достигна до Митков, който надхитри защитата на Септември и се разписа технично с глава.
Дълбоко в допълнителното време на първата част Димитър Митков подаде за Симеон Славчев и той изведе Франса в наказателното поле. Бразилецът шутира, но топката се отби в напречната греда, а Димо Бакалов с глава прати кълбото в празната врата.
Това е първо попадение за крилото с екипа на Локомотив.
В началото на второто полувреме Септември опита да върне поне едно попадение и Асен Георгиев би с глава, но Александър Любенов се справи с опасността.
В 55-ата минута Луис Диас пробва да изчисти топката в наказателното поле, но тя рикошира в ръката му и се наложи съдията Ивайло Ненков прегледа ситуацията, но не отсъди 11-метров наказателен удар.
В 86-ата минута Александър Тодоров шутира от далечна дистанция, Любенов отклони топката в гредата и отново не се стигна до попадение в полза на домакините.
Победата е втора поредна в полза на Локомотив София. Воденият от треньора Станислав Генчев състав е на седмо място в класирането с актив от 8 точки. Септември има 4 точки на 12-та позиция в Първа лига.
Септември София - Локомотив София 0:3
Голмайстори:
0:1 Димитър Митков 19-дузпа
0:2 Димитър Митков 41
0:3 Димо Бакалов 45+3
Септември: Димитър Шейтанов, Асен Георгиев, Александър Тодоров, Иван Арсов, Красиан Колев (80-Мартин Николов), Кристиян Пешов, Мартин Ачков, Мартин Стойчев, Мартин Стоянов (46-Димитър Костадинов), Мирза Делимеджач (46-Айкут Рамадан), Реди Каса (73-Йоан Гаврилов)
Локомотив: Александър Любенов, Ивайло Найденов, Камен Хаджиев, Алан Диас, Селсо Рапосо, Матеус Дуарте, Красимир Милошев, Симеон Славчев (76-Валентин Николов), Димо Бакалов (51-Антонио Вутов), Димитър Митков, Карлос Франса (67-Илия Димитров)







От HelpBook: Дупки и повреден асфалт в столичния район "Слатина"
Защо виждаме петна пред очите
Helpbook: Отрязаха здрави тополи до метростанция в София
Вселената изпраща знаци на четири зодии на 6 ноември
Полезни плодове срещу ракови заболявания
Тръмп за новия кмет на Ню Йорк: Вреди на суверенитета САЩ, ще се погрижим за него
Бавната смърт на руския петрол
Молдова закрива Руския културен център в страната
Възраждането на Jaguar ще се забави
Как Кларксън и Мей предсказаха китайското нашествие
Ново проучване показа как износването на гумите вреди на околната среда
Най-ненадеждните японски автомобили според Consumer Reports
Джейк Пол отказа боксов мач с Нейт Диас
Бивш световен шампион предизвика Мозес Итаума: „Ще е чест да споделя ринга с него“
Отчет за състезанието – KWU SENSHI JAPAN Karate Kanto Open 2025
Дионтей Уайлдър подписа договор за следващия си бой: „Всичко, което мога да кажа, е – двукратен!“
Какво прави музиката с нашето тяло?
Използвате ли изкуствен интелект? А знаете ли как се отразява на мисленето?
Гъбична инфекция на половия член – какво представлява и защо се появява?
УМБАЛ „Лозенец“ стартира кампанията „Мовембър 2025“ в подкрепа на мъжкото здраве
Коментари
Напиши коментар11:54 | 24 апр 2024 г.
23:47 | 8 авг 2022 г.
22:49 | 8 авг 2022 г.
22:46 | 8 авг 2022 г.
22:29 | 8 авг 2022 г.
Напиши коментар