ФК ЦСКА 1948 надигра Локомотив София с 2:0 у дома в среща от седмия кръг на Първа лига. На стадион „Витоша“ в Бистрица домакините изковаха успеха след почивката и се върнаха на първото място в класирането.

Още в 21-та минута на срещата Александър Колев от тима на „червените“ пое преждевременно към съблекалните с директен червен картон. Същата съдба сполетя обаче и Франса от „железничарите“, който бе изгонен за второ официално предупреждение.

В началото на второто полувреме намиращият се в страхотна форма Ивайло Чочев продължи с головете си, откривайки резултата. В 76-та Ангел Бастунов сложи точки на спора с второ попадение за „червените“.

До края локомотивци нямаха отговор и така загубиха за втори път от началото на кампанията.

Отборът на Станислав Генчев е девети с девет точки, докато Любослав Пенев и компания се върнаха на върха и след седем мача имат 17 точки след пет победи и две равенства от старта на сезона. В следващия кръг ФК ЦСКА 1948 гостува на ЦСКА, докато Локо Сф приема новака Спартак Варна.