ЦСКА 1948 победи с 4:0 Берое в мач от деветия кръг на Първа лига. Домакините откриха резултата чрез Ангел Бастунов (14), а Парвиз Умарбаев (25) удвои. В 73-ата минута Ивайло Чочев направи резултата класически, докато минути преди края на редовното време Алекс Колев вкара за четвърти път топката във вратата на Иван Караджов.

С успеха възпитаниците на Любослав Пенев събраха актив от 20 точки и са лидер в класирането, докато Берое е десети.

ЦСКА 1948 излезе напред в резултата в 14-ата минута, след като Ивайло Чочев стигна до дълго подаване, насочи топката в десния страничен стълб на Иван Караджов, но при добавката Ангел Бастунов не изпита затруднения да се разпише на празна врата.

Три минути по-късно Даниел Наумов изведе с много добро подаване Марио Топузов сам срещу Иван Каражов, но крилото на „червените“ стреля встрани от вратата от изключително изгодната ситуация.

В 25-ата минута Марио Топузов бе изведен на дясното крило, след което навлезе в наказателното поле и пусна успоредно подаване към Парвиз Умарбаев, който от непосредствена близост удвои преднината на „червените“ с дебютното си попадение за отбора.

Домакините продължиха да са по-активният тим на терена, но в следващите минути не успяха да застраши вратата на Берое, пише Тема спорт.

Втората част започна по начина, по който завърши първото полувреме – с превес на домакините, които продължиха да диктуват темпото на терена ида бъдат по-активния тим.

Секунди след подновяването на играта след почивката дойде и първия удар към вратата на домакините. Отправи го Абубакар Тунгара, който обаче стреля неточно.

Нападателят на Берое бе замесен  и в следващите две много добри положения гостите. При първия удар Наумов спаси, а при втория изстрел Лясков с глава изчисти от голлинията.

Последва добър шанс и за Серкан Юсеин, който стреля от пряк свободен удар, но Наумов бе на мястото си и отрази.

В 73-ата минута домакините вкараха трети гол във вратата Берое. След многходова атака преминала и през двата фланга, Марио Топузов получи отдясно и с премерено центриране успя да намери Ивайло Чочев в наказателното поле, където халфът надскочи всички и с глава намери целта за 3:0.

Четвърт час по-късно Спас Георгиев опита да върне едно попадение с далечен удар на Спас Георгиев, който премина над вратата.

В 88-ата минута две от резервите на Любослав Пенев взаимодействаха добре и Денислав Александров центрира отлично към Денислав Александров, който стреля с глава, но Иван Караджов спаси.

Минута по-късно Марио Топузов пусна хубаво подаване към Алекс Колев, който от изключително изгодна позиция откри головата си сметка за сезона и оформи крайното 4:0.