Мартин Паскалев вкара с глава в средата на второто полувреме и Локомотив Плодвив победи с 1:0 Септември като гост в София, с което "смърфовете" се изравниха в класирането с четвъртия Черно море.

Локомотив създаде най-сериозното положение за първото полувреме, но не успя да го вкара. Капитанът Димитър Илиев изведе Георги Каракашев сам срещу вратаря, но топката бе дълга и играчът на гостите не успя преодолее вратаря на домакините Димитър Шейтанов.

Септември нямаше дори неточен удар през първото полувреме, но създаде положение още в началото на второто. Кристиян Пешов се възползва от разбъркване след центриране и стреля точно от малък ъгъл, а ударът бе отразен от Динко Хоркаш.

Локо отговори с гол в 66-ата минута. Резервата Евандро Коща центрира от корнер и Димитър Илиев се размина с топката, но Мартин Паскалев я засече зад него и я изпрати в мрежата на Септември.

След като записа асистенция, Евандро бе близо и до гол, но Шейтанов отрази неговия силен удар в 81-та минута.  Така Септември допусна минимална загуба, която оставя столичния тим на 11-о място.

Септември - Локомотив Пловдив - 0:1

Голмайстор: Мартин Паскалев 66

Септември: Димитър Шейтанов, Асен Чандъров, Кристиян Пешов, Иван Арсов, Мартин Николов, Александър Тодоров (81-Йоан Гаврилов), Красиан Колев (72-Айкут Рамадан), Мартин Стоянов, Димитър Костадинов (68-Радослав Живков), Атанас Кабов (68-Мартин Петков) и Мартин Сточйев (81-Мартин Ачков).

Локомотив: Динко Хоркаш, Александър Василев, Мартин Паскалев, Милош Петрович (46-Тодор Павлов), Матеус Силва, Пиер Зебли, Петър Витанов (71-Джовани Маркес), Георги Каракашев (57-Преслав Боруков), Бирсент Карагарен (57-Евандро Коща), Димитър Илиев и Бабакар Дион (87-Йосип Томашевич).