Спартак 1918 Варна записа първия си успех в efbet Лигата през този сезон. Пред собствена публика варненският тим надделя в опашкарското дерби над Ботев Пловдив с 3:2, като и петте попадения в мача паднаха през втората част. С победата си „соколите“ имат вече 4 точки в актива си, но остават на последното място. „канарчетата“ пък остават със 7 точки и са на предпоследното 15-то място в класирането.

Първата ситуация в срещата бе за отбора на гостите. В 6-та минута Антоан Бароан засече топката от около 10 метра след центриране отляво, но тя премина встрани от вратата. В 18-та минута Ромеш Ивей засече от удобна позиция от воле топката в наказателното поле на Ботев, но ударът му беше неточен. В следващата минута вратарят на домакините Иван Дичевски успя да избие топката в гредата след страхотен удар на Роеи Херман по диагонал отдясно и предотврати почти сигурен гол за гостите. При последвалото центриране от корнер Иван Дичевски отново боксира топката и успя да запази вратата си „суха“. В 36-та минута Реда Рабеѝ стреля от дистанция, но топката попадна право в ръцете на вратаря на Спартак 1918 Варна Иван Дичевски. В 45+2 минута Антоан Бароан засече с глава топката след центриране отляво, но за късмет на домакините тя се отби в гредата.

Още във втората минута на втората част домакините откриха резултата. Здравко Димитров проби отляво и центрира по земя в наказателното поле на Ботев, където Божидар Васев засече топката и вкара за 1:0. В 52-та минута Виктор Митев стреля много опасно от свободен удар отдясно, а Мохамед Брахими с глава засече топката в собствената си врата за 2:0 за домакините. В 55-та минута съдия отсъди дузпа за гостите за нарушение срещу футболист на Ботев в наказателното поле на Илкер Будинов. В 57-та минута Антоан Бароан бе точен от бялата точка и намали изоставането на „канарчетата“ – 1:2. В 68-та минута късметът бе на страната на домакините, след като след техничен удар на Джеймс Етоо топката се отби за пореден път в гредата на вратата на Спартак 1918 Варна. В 74-та минута Румен Руменов се оказа най-съобразителен след разбъркване в наказателното поле на гостите и вкара трети гол за Спартак 1918 Варна. В 90+3 минута на мача съдията отсъди втора дузпа за гостите. Зад топката в 90+5 минута застана Елвис Ману, но вратарят Иван Дичевски успя да спаси. Ману обаче се оказа най-съобразителен и притича и вкара топката във вратата на домакините и оформи крайното 3:2.

Спартак Варна – Ботев Пловдив 3:2

Голмайстори: 1:0 Божидар Васев (47-ма мин.), 2:0 Мохамед Брахими автогол (52-ра мин.), 2:1 Антоан Бароан от дузпа (57-ма мин.) 3:1 Румен Руменов (74-та мин.), 3:2 Елвис Ману (90+5 мин.);

Спартак: Иван Дичевски, Никола Борисов, Пламен Димов, Илкер Будинов, Виктор Митев (69-та мин. Велислав Боев), Ивайло Климентов, Румен Руменов, Божидар Васев (88-ма мин. Янчо Андреев), Здравко Димитров (88-ма мин. Денис Баланюк), Ромеш Ивей (76-та мин. Лиандро Мартис), Емануел Ману;

Ботев: Хидайет Ханкич, Роеи Херман (62-ра мин. Димитър Тонев), Виктор Генев (72-ра мин. Мартин Секулич), Дилан Мартенс (50-та мин. Емануел Току), Мохамед Брахими (62-ра мин. Николай Минков), Антоан Бороан, Джеймс Етоо, Самюел Супрайен, Реда Рабеѝ, Елвис Ману, Роберто Пунчец (72-ра мин. Джаспър Ван Хертъм);