Локомотив София постигна първа победа извън столицата в българския футболен елит от 2015 година насам. „Столичните железничари“ се наложиха с минималното 1:0 при визитата на Пирин Благоевград от 11-ия кръг на efbet Лига. Единственият гол в двубоя реализира Алан Диас през първото полувреме. Локомотив София за последно записа победа извън столицата в българския футболен елит на 31 май 2015 година в Коматево срещу Ботев с 2:0.

Радослав Цонев стреля от пряк свободен удар в 5-ата минута, но топката премина много встрани от десния страничен стълб на вратата на Александър Любенов, пише "Тема спорт".

Димитър Митков направи много сериозен пропуск в 10-ата минута, Карлос Франса проби по левия фланг, след което центрира остро в наказателното поле на Пирин, където Николай Бодуров изпусна Митков, но той не успя да засече топката и да я прати във вратата на Янко Георгиев.

Антонио Вутов центрира от корнер в наказателното поле на Пирин в 20-ата минута, след което Божидар Кацаров стреля с глава, но неточно в аут.

Локомотив София поведе с 1:0 в 27-ата минута. Димитър Митков стреля от пряк свободен удар от около 20 метра, Янко Георгиев не се намеси убедително и избитата топка попадна на крака на Алан Диас, който отблизо не пропусна да се разпише във вратата на Пирин.

Станислав Костов се опита да изненада Александър Любенов с далечен удар в 62-ата минута, но топката излезе в аут.

Антонио Вутов стреля от пряк свободен удар в 68-ата минута, но топката премина встрани от левия страничен стълб на вратата на Янко Георгиев.

Пирин Благоевград – Локомотив София 0:1

0:1 Алан Диас 27′

Пирин Благоевград: 21. Янко Георгиев, 5. Николай Бодуров (К), 29. Станислав Костов (63′ – 9. Преслав Йорданов), 20. Чербаилс Макрецкис (63′ – 18. Мартин Смоленски), 45. Христофор Хубчев, 17. Радослав Цонев, 31. Красимир Станоев, 26. Иван Тасев (76′ – 23. Казуки Такахаши), 19. Вячеслав Велев, 73. Венцислав Бенгюзов (76′ – 10. Славчо Шоколаров), 38. Александър Дюлгеров

Локомотив София: 24. Александър Любенов, 33. Алан, 44. Божидар Кацаров, 22. Ивайло Найденов, 13. Селсо Рапосо, 8. Симеон Славчев (89′ – 10. Валентин Николов), 26. Красимир Милошев (К) (65′ – 89. Матеус Дуарте), 39. Антонио Вутов (73′ – 94. Юлиан Ненов), 45. Димитър Митков (65′ – 9. Илия Димитров), 21. Камен Хаджиев, 11. Карлос Франса (73′ – 70. Димо Бакалов)