България тресна с 1:0 Северна Македония в Скопие и записа велика победа в Лига на нациите. Единственото попадение в мача заби Кирил Десподов в 50-ата минута.

Така България събра 9 точки и финишира на второ място в група С, докато северномакедонците са трети със седем. Победител е Грузия, а на последното място остана Гибралтар.

Този успех ще изпрати "лъвовете" в четвърта урна при тегленето на жребия за квалификациите за Евро 2024. Българският отбор игра близо 76 минути с човек повече на терена заради червен картон на Тодор Тодорски още в 14-ата минута.

Срещата започна по изключително грозен начин. Феновете на домакините освиркаха мощно химна на България, а преди това не спряха да обиждат всеки един от националите ни при неговото представяне.

Последваха грозни скандирания по адрес на българите, дошли от целия стадион "Тоше Проески".

Още преди началото на мача се усети напрежение по трибуните, като македонските фенове бурно освиркваха изпълнението на българския химн.

В 14-ата минута Тодор Тодорски от състава на домакините бе изгонен с директен червен картон, след като влезе с бутоните в лявото коляно на Марин Петков.
Мачът се изнерви.

Десет минути по-късно Енис Барди увлече няколко български защитници и подаде на Малин Ристовски, който нанесе гежък удар извън наказателното поле, но българският вратар Даниел Наумов успя да избие в корнер.

След половин час игра Ради Кирилов се освободи много добре от защитата и успя да продължи към капитана ни Кирил Десподов, който не очакваше топката и си поведе твърде силно, като тя отиде право в ръцете на вратаря на домакините Столе Димитриевски.

В 42-рата минута при изпълнение на корнер пред вратата на Наумов Бейтулай бе оставен да играе с глава, като той насочи топката опасно, но тя мина покрай дясния стълб.

На почивката Младен Кърстаич пусна в игра като резерви Филип Кръстев и Никола Илиев на местата на Илиян Стефанов и Янис Карабельов.

България откри резултата в 50-ата минута. Тогава Ради Кирилов подаде на Кирил Десподов, който овладя топката на гърди и стреля остро между краката на вратаря Димитриевски.

Осем минути по-късно Десподов центрира от корнер на задна греда, където Антон Недялков с глава насочи топката в обратния ъгъл, но тя бе избита от Бейтулай пред голлинията.

След час игра домакините бяха много близо до изравняване, като Алиоски стреля от въздуха, а Валентин Антов успя с глава да избие топката пред голлинията. В следващата атака Пламен Гълъбов изби в корнер от опасно положение.

В 71-вата минута Виктор Попов влезе на скорост в наказателното поле на домакините, но диагоналният му изстрел бе много неточен.

В края на мача едва не се стигна до масов бой, като Ради Кирилов бе провокиран от домакините и се стигна до меле между футболистите.

В добавеното време Марин Петков изчисти топката пред голлинията ни, а дебют за България направи и Иван Йорданов, който замени Десподов.

Северна Македония - България - 0:1

Голмайстор: Кирил Десподов (50)

Северна Македония: Столе Димитриевски, Егзон Бейтулай, Гьоко Зайков, Висар Мислиу, Тодор Тодорски, Александър Трайковски (22 - Стефан Ашковски), Енис Барди, Елиф Елмас, Езджан Алиоски, Боян Миловски (61 - Стефан Спировски), Малин Ристовски (61 - Люпче Дориев)

България: Даниел Наумов, Виктор Попов (83 - Йоан Стоянов), Пламен Гълъбов, Валентин Антов, Антон Недялков, Марин Петков, Янис Карабельов (46 - Никола Илиев), Илиян Стефанов (46 - Филип Кръстев), Илия Груев, Радослав Кирилов (89 - Георги Русев), Кирил Десподов (90+3 - Иван Йорданов)