Треньорът на Левски Станимир Стоилов може да се похвали с добри показатели срещу почти всички отбори в България, но като че ли един от любимите му противници е Берое, пише "Тема:Спорт".

Мъри все още няма загуба от заралии начело на Левски. Хасковлията е водил столичани в девет двубоя срещу старозагорци, в които записва шест победи и три мача завършват без победител. За последно Стоилов и сините се изправиха срещу зелено-белите в края на миналата година, когато срещата завърши при резултат 1:1 под Аязмото.

Първият двубой на Мъри начело на Левски срещу Берое е през ноември 2004 година в Стара Загора. Столичани печелят двубоя след гол на Емил Ангелов през второто полувреме. В ответния мач през този сезон сините печелят с категоричното 3:1 на „Герена“.

През следващата кампания двата тима изиграват запомнящ се двубой под Аязмото, завършвайки при равенство 4:4. Сините повеждат до 18-ата минута с 2:0 чрез Бардон и Станислав Ангелов, след което Куоки намалява. Емил Ангелов покачва на 3:1 за гостите, но Айзък оформя своя хеттрик и изравнява. Бардон вкарва четвърти гол за синтие, а Даниел Митев от дузпа оформя крайния резултат в 75-ата минута.

На „Герена“ Левски отново печели лесно, този път с 2:0. През следващия сезон Мъри и сините разбиват Берое у дома с 3:0, след което двата тима завъртат нулево равенство в Стара Загора. В последния сезон от първия престой на Стоилов начело на Левски, столичани постигат две минимални победи с по 1:0, като победата под Аязмото идва дълбоко в добавеното време, когато точен е Георги Сърмов.

Сега предстои десетият сблъсък на Мъри начело на сините срещу Берое, в който Стоилов ще търси да продължи положителния си баланс.