Локомотив Пловдив победи последния в класирането Спартак Варна с 2:0 в мач от 13-ия кръг на Първа лига, който се игра в морската ни столица. Бирсент Карагарен вкара и двата гола за пловдивчани.

По този начин тимът на Александър Томаш имат вече актив от 25 точки, който ги прати на трето място във временното класиране преди изиграването на дербито между Лудожгорец и ЦСКА по-късно тази вечер.

Още в 14-ата секунда на мача Ивей Натаниел падна в наказателното поле на гостите след контакт с Райън Бидунга и дори поиска лекарска помощ. Ситуацията бе разгледана от VAR и реферът Ивелин Занев не отсъди дузпа.

В 30-ата минута дойде най-спорната ситуация. След балонно центриране в наказателното поле на Локомотив Денис Баланюк изпревари Райън Бидунга и прехвърли с глава излезлия напред вратар Динко Хоркаш. След повече от 3 минути разглеждане на видеоповторенията попадение бе отменено заради засада.

Локомотив успя да открие резултата в 73-ата минута. Влезлият на смяна Петър Витанов овладя една топка и пусна пас към Бирсент Карагарен на дъгата пред наказателното поле. Той си намери позиция за стрелба и шутира с десния крак, изненадвайки вратаря Иван Дичевски за 0:1.

Три минути преди края варненци пропуснаха идеална възможност да изравнят. След центриране от фланга току-що влезлият Янко Андреев засече с глава. Динко Хоркаш изби с една ръка, след което топката срещна напречната греда.

Секунди преди края при контраатака на гостите Бирсент Карагарен отне топката от Ивайло Климентов и я насочи към опразнената мрежа за 0:2.