Лудогорец удари с 3:2 Локомотив Пловдив на "Лаута" и взе страхотна шампионатна победа, с която стопи изоставането си от ЦСКА на само три точки, разградчани имат и два мача по-малко.

Локо дръпна в резултата с гол на Мартин Паскалев (4), но гостите набутаха три попадения още преди почивката чрез Матиас Тисера (19 и 28) и Каули (38). Домакините се върнаха в мача, след като Джовани опъна мрежата на разградчани в 64-ата минута, но до нещо повече нямаха сили.

Така Лудогорец си взе победата и се утвърди на второто място в класирането, Локо е на четвърта позиция.

Срещата започна отлично за домакините от Локомотив (Пловдив), които поведоха в резултата още в 4-ата минута. Джовани стреля без подготовка от границата на наказателното поле, вратарят на гостите Серджио Падт изби, но топката падна на крака на Мартин Паскалев и от няколко метра централният защитник добави в мрежата на „орлите“ за 1:0.

В 19-та минута обаче Лудогорец изравни. Сисиньо изведе по отличен начин Матиас Тисера зад защитата на домакините и останал очи в очи с Динко Хоркаш аржентинецът завърши технично по земя, за да възстанови равенството.

Девет минути по-късно Матиас Тисера реализира второ попадение. Отбраната на Локомотив отново увисна при извеждащо подаване към Фон Витри по десния фланг, крайният бранител напредна към наказателното поле на „черно-белите“ и пусна успореден на голлинията пас към Тисера, който реализира в опразнената врата, за да направи обрата за Лудогорец пълен.

В 38-ата минута гостите от Разград стигнаха до трети гол. Високо изнесената защитна линия на Локомотив за пореден път беше изненадана с прехвърлящо подаване зад гърба, при което Каули Оливейра бе изведен от ляво, офанзивният футболист на Лудогорец навлезе в наказателното поле и завърши с фалцов удар в далечния ъгъл на Хоркаш за 3:1.

В първата минута от добавеното време на първата част играчите на Анте Шимунджа пропуснаха отличен шанс да увеличат преднината си. Матиас Тисера се откъсна зад защитата на Локомотив и остави топката за Бернард Текпетей, който излезе сам срещу Динко Хоркаш, но хърватският страж на домакините улови топката при опит на Текпетей да го финтира.

Локомотив отговори веднага със силен удар на Евандро от въздуха от границата на наказателното поле, но топката мина над напречната греда на Серджио Падт и така почивката дойде при резултат 1:3.

На почивката старши треньорът на „смърфовете“ Александър Томаш направи тройна смяна, при която пусна в игра Милош Петрович, Александър Василев и Преслав Боруков за сметка на Бабакар Дион, Йосип Томашевич и Евандро. Така „черно-белите“ заиграха с петима бранители в линия.

Защитата на Локомотив отново се пропука в 59-ата минута, когато Каули бе изведен сам срещу Динко Хоркаш, но завършващият му удар прелетя над напречната греда.

Малко след това Димитър Илиев получи шанс да намали изоставането на своя тим след разбъркване в наказателното поле на Лудогорец при центриране от пряк свободен удар, но изстрелът на капитана на Локомотив мина встрани от вратата.

В 64-ата минута обаче пловдивчани реализираха второ попадение. Джовани бе точен с техничен удар от границата на наказателното поле, който не остави шансове на Серджио Падт.

До края на срещата играчите на Александър Томаш потърсиха изравнително попадение, с което да избегнат поражението, но така и не съумяха да намерят път към вратата на шампионите и така Лудогорец се поздрави с крайния успех.

Локомотив Пловдив – Лудогорец 2:3

Голмайстори: 1:0 Мартин Паскалев 4, 1:1 Матиас Тисера 19, 1:2 Матиас Тисера 28, 1:3 Каули Оливейра 38, 2:3 Джовани 64

Локомотив Пловдив: Динко Хоркаш, Матеус да Силва, Мартин Паскалев, Райън Бидунга, Йосип Томашевич (46 – Милош Петрович), Пиер Зебли, Георги Каракашев, Димитър Илиев, Бабакар Дион (46 – Александър Василев), Джовани (73 – Ивайло Димитров), Евандро (46 – Преслав Боруков)

Лудогорец: Серджио Падт, Сисиньо, Якуб Пьотровски (86 – Мануел Шоу), Матиас Тисера (66 – Игор Тиаго), Аслак Фон Витри (90+2 - Георги Терзиев), Оливие Вердон, Педро Нареси, Игор Пластун, Бернард Текпетей (66 – Кирил Десподов), Рик Джонатан, Каули Оливейра (66 – Густаво Нонато)