Славия постигна първа победа в приятелските мачове по време на зимния си подготвителен лагер. "Белите" се наложиха с 2:1 срещу Кизилжар във втория си проверка в Турция.

Още в петата минута на срещата в Белек столичани откриха резултата с попадение на младия Кристиян Стоянов, който се разписа с далечен удар.

В 37-ата минута казахстанците изравниха с удар от наказателното поле на Черединов, който се възползва от колективна грешка в защитата на Славия.

През втората част старши треньорът на столичани Златомир Загорчич пусна в игра нови 11 футболисти.

В 88-ата минута Галин Иванов подаде за Чунг Нгуен-до, който пропусна топката и тя достигна до Ахмед Ахмедов, който прати кълбото в мрежата на казахстанския тим.

Следващата приятелска среща на Славия в Турция е на 25 януари със словенския Марибор.

Състав на Славия: Светослав Вуцов, Ертан Томбак, Георги Вълчев, Натан Гасама, Венцислав Керчев, Ерол Дост, Кристиян Стоянов, Дарко Тасевски, Тони Тасев, Мартин Сораков, Владимир Николов (през второто полувреме като резерви влязоха Георги Петков, Христо Попадийн, Емил Виячки, Велко Йеленкович, Людовик Соарес, Чунг Нгуен-до, Иван Минчев, Камело Нгуена, Емил Стоев, Галин Иванов, Ахмед Ахмедов)