Левски удари с 3:2 Рига ФК в контролна среща играна на базата на „сините“ - „JA Sport & Shooting Center“ в Дубай.

Както е известно, до този момент Левски победи Ал Насър с 2:1 и загуби с 2:3 от Ал Кувейт.

Точни за "сините" бяха Чандъров в 23-ата от дузпа и Рикардиньо в 50-ата и 76-ата минута с дебютни голове.

„Рига“ получи правото да изпълни дузпа в 20-ата минута на срещата. Георги Минчев реализира, за да изведе своя тим напред в резултата.

Две минути по-късно Рикардиньо бе препънат в наказателното поле, за което „Левски“ получи дузпа. Асен Чандъров шутира в средата и реализира в 23-ата минута, а Рихартс Матревикс не успя да отрази, тъй като се хвърли в своя ляв ъгъл.

Уелтън напредна по лявото крило, след което центрира в наказателното поле на „Рига“ в 30-ата минута. Там Ивелин Попов засече от воле, но топката не намери очертанията на вратата.

В първите минути на второто полувреме Иля Коротковс задържа Илиян Стефанов, за което си получи втори жълт и респективно червен картон.

След центриране от корнер от страна на Ивелин Попов в 50-ата минута, Рикардиньо засече с крак топката във вратата на „Рига“ и изведе „Левски“ напред в резултата.

В 60-ата минута Галчев и Кръстев влязоха на мястото Краев и Стефанов, пет по-късно пък Марин Петков замени Уелтън.

Минути по-късно Ивелин Попов получи извеждащо подаване от Роналдо по десния фланг, след което сви топката за бразилица, който стреля от чиста позиция, но топката премина покрай десния страничен стълб.

След грешка в центъра на терена от страна на футболист на Левски, играч на съперника бе изведен очи в очи срещу Пламен Андреев, след което латвийският тим стигна до изравнителното попадение в 73-ата минута.

Рикардиньо, който бе забравен от бранителите в наказателното поле в 76-ата минута, получи подаване от свой съотборник. Нападателят си спря топката и я прати в мрежата, за да възстанови преднината на „Левски“.

Левски - Рига ФК 3:2

0:1 Минчев (20-д)

1:1 Чандъров (23-д)

2:1 Рикардиньо (50)

2:2 Даскевичс (73)

3:2 Рикардиньо (76)

ЛЕВСКИ: 13. Михайлов, 23. Сундберг, 33. Кордоба, 6. Цунами, 8. Краев, 20. Чандъров, 14. Стефанов, 10. Попов, 18. Роналдо, 17. Уелтон, 9. Рикардиньо

РИГА: 1. Матревич, 6. Бергквист, 20. Исайевс, 22. Коротковс, 3. Тала, 7. Вакулко, 28. Юрковскис, 23. Даскевичс, 5. Огуний, 99. Регза, 18. Ранхел