Славия загуби с 1:2 срещу Факел Воронеж в поредната си приятелска среща, играна в турския курорт Белек. В двубоя взеха участие някои от по-младите състезатели на "белите", а сред титулярите бяха Светослав Вуцов, ветеранът Дарко Тасевски и новото попълнение Натан Гасама.

Още в петата минута Роман Акбашев откри резултата в полза на руския отбор с удар от границата на наказателното поле.

"Белите" веднага опитаха да изравнят, но Борис Димитров и Роберто Илиев не успяха да се разпишат във вратата на Факел в средата на първата част.

Две минути преди почивката Тасевски също не успя да намери целта след шут от въздуха, а в 54-ата минута Кристиян Стоянов проби и подаде за Димитров, чийто удар намери горната греда на вратата на руснаците.

Само три минути след това Ертан Томбак центрира в наказателното поле, където Борис Димитров с глава възстанови равенството.

В 68-ата минута Евгени Марков на празна врата оформи крайното 2:1 в полза на Факел.

Десет минути преди изтичане на редовното време Никита Ершов удари напречната греда след опит да покачи преднината на руснаците.

Във вторник е последната проверка на Славия на турска земя, а противник на "белите" в нея ще бъде руският елитен Оренбург. Веднага след края на срещата столичани ще отпътуват за България, където ще продължи подготовката им до началото на шампионата в Първа лига.

Стартов състав на Славия: Светослав Вуцов, Ертан Томбак, Георги Вълчев, Натан Гасама, Венцислав Керчев, Кристиян Стоянов, Валентин Петров, Дарко Тасевски, Емил Стоев, Роберто Илиев, Борис Димитров