ЦСКА излъга с 1:0 Септември в среща от 21-ия кръг на Първа лига. Единственото попадение в мача заби Дюкенс Назон в 42-ата минута.

Голът обаче падна след неспортсменска постъпка от страна на "армейците".

Играчите на Септември владееха топката и я изкараха в тъч, за да се окаже лекарска помощ на съотборник. Юрген Матей обаче изпълни бързо тъча и изведе Назон сам срещу Шейтанов, последва техничен шут и гол, което вбеси домакините.

С тази победа ЦСКА дръпна с 4 точки на Лудогорец в битката за титлата. Във вторник разграчани гостуват на Левски.

"Армейците" видимо подцениха съперника и през първата част играчите на Светослав Петров затрудниха максимално лидера в класирането и имаха по-добри ситуации за гол.

Мартин Петков можеше да откри резултата в 14-а минута, но не успя да засече центриране на Мартин Стоянов.- Малко по-късно Димитър Костадинов се озова на стрелкова позиция, но вратарят на ЦСКА Густаво Бусато се намеси решително и предотврати попадение в мрежата си.

Три минути преди края на първата част ЦСКА поведе с попадение на Дюкенс Назон, което породи полемики. Септемврийци извади топката в тъч, за да се окаже медицинска помощ на паднал техен съотборник. Капитанът на "червените" Юрген Матай изпълни бързо страничното хвърляне и изведе Назон сам срещу вратаря и хаитянинът хладнокръвно прати топката във вратата.

С гол аванс, ЦСКА контролираше мача през втората част и беше близо до втори гол в 78-а минута, когато Гарсес центрира за влезлия като резерва Браян Морено, който с глава уцели напречната греда, а при добавката друга резерва - Жеферсон, не намери целта.

В последната минута Мартин Петков получи хубав пас фронтално срещу вратата на ЦСКА, но Християн Петров застана добре с тяло и парира опасността.

Септември - ЦСКА - 0:1

Голмайстор: Дюкенс Назон 42

Септември: Димитър Шейтанов, Асен Георгиев, Димитър Костадинов (70-Айкут Рамадан), Иван Арсов, Йоан Гаврилов (60-Красимир Станоев), Константин Чешмеджиев, Мартин Петков, Мартин Ачков, Мартин Стоянов (85-Захари Атанасов), Петър Чуич (85-Митко Митков), Себастиан Якубяк (70-Валентин Йосков)

ЦСКА: Густаво Бусато, Християн Петров, Амос Юга, Юрген Матей, Иван Турицов (68-Лазар Туфегджич), Брадли де Нойер, Марселино Кареасо, Станислав Шопов (68-Жеферсон), Джонатан Линдсет (46-Маурисио Гарсес), Жираир Шагоян (46-Тобиас Хайнц), Дюкенс Назон (72-Браян Морено)