Левски удари с 2:0 Хебър в Пазарджик и най-после сложи край на срамната си серия от 11 мача без краен успех. За последен път "сините" се бяха поздравили с трите точки в началото на октомври 2022 година.
Мъката на Левски свърши, а в герой за отбора се превърна новото попълнение Рикардиньо, който заби и двете попадения (18 и 73-ата минута).
Така играчите на Мъри Стоилов се изравниха със Славия на шестото място в класирането, но изостават с цели 19 точки от върха, където е ЦСКА. Хебър остава на 14-а позиция с едва 16 пункта.
Срещата започна с ранен жълт картон. Роберт Мазан влезе в краката на Ноа Сонко Сундберг и бе санкциониран от Георги Гинчев в 6-та минути игра.
Минута по-късно „Левски“ имаше претенции за дузпа за игра с ръка на Георги Търтов след изстрел на Илиян Стефанов, но 11-метров наказателен удар не последва.
„Сините“ организираха няколко добри атаки в следващите минути, а логичното се случи в 18-ата минута. Филип Кръстев изведе Рикардиньо, който бе изпуснат от Камен Хаджиев и с удар по земя в далечния десен ъгъл се разписа за 1:0 в полза на "сините".
Бразилският нападател имаше възможност да удои аванса на своя тим само две минути по-късно, когато получи центриране отдясно от Андриан Краев и с глава насочи топката към вратата, но Петър Дебърлиев се намеси безпроблемно.
В 26-ата минута отново Рикардиньо бе близо до гол, след като получи подаване от сънародника си Уелтон отляво, но ударът на нападателя бе блокиран.
В 43-ата минута Уелтън проби изключително опасно отляво, навлезе в наказателното поле и шутира в близкия ъгъл на вратата, пазена от Дебърлиев, но стражът на „Хебър“ се намеси и изби в корнер.
В началото на второто полувреме след изпълнение на ъглов удар Ноа Сонко Сундберг се озова на по-малко от 5 метра от вратата на Дебърлиев, но вратарят се хвърли и изби в нов корнер.
След час игра Сундберг проби и даде възможност на Жереми Петрис да центрира към Илиян Стефанов. Той отправи удар с глава, но в ръцете на вратаря.
„Левски“ стигна до второ попадение в 74-ата минута. Филип Кръстев центрира от свободен удар, Сундберг свали с глава към Цунами, който стреля в горната греда. При добавката Рикардиньо удвои аванса на "сините".
Минута по-късно Сундберг опита да изненада Петър Дебърлиев с удар зад централната линия, но вратарят на „Хебър“ успя да избие в корнер. До края двата тима не създадоха нови чисти голови положения.
Хебър - Левски 0:2
Голмайстор: Рикардиньо (18 и 73)
Хебър: Петър Дебърлиев, Мартин Михайлов, Архан Исуф, Осира Корнел, Богомил Божуркин, Камен Ханджиев, Роберт Мазан, Алехандро Гарсия, Георги Търтов, Октай Хамдиев, Анте Живковкич
Левски: Пламен Андреев, Жереми Петрис, Сонко Сундберг, Хосе Кордоба, Цунами, Филип Кръстев, Андриан Краев, Уелтон, Роналдо, Илиян Стефанов, Рикардиньо







Автобусният бранш е в беда: Липса на кадри, остарял автопарк и скъпи застраховки
Кенгуру-грижата е незаменима за недоносените бебета и родителите им
Радев назначи шестима нови заместник-министри
Сив сектор и черни каси - земеделските производители настояват за спешни мерки
Десето заседание по делото за смъртта на Сияна: Искат нови доказателства по експертизата
БСП ще брани от забрава Паметника на Съветската армия
4.7 по Рихтер удари Централен Иран
Колко струва охраната на високопоставени лица
Chery се връща към това, от което VW се отказа
Всяка десета кола e манипулирана – внимавайте с тези модели
Вижте кой ще внася автомобилите на Ebro в България
Китайци искат да правят електромобили с Maserati
Рикардо „Франжиня“ Милер: „Бразилското Жиу Жицу няма шанс да влезе в Олимпиадата"
Джарон Енис се отказва от временната титла на WBA за шанс срещу Заяс
Стивън Джерард тренира с легендата Буакау в Тайланд (ВИДЕО)
Хирокацу Мияги: „Идвам в SENSHI Grand Prix, за да покажа бойния дух на Окинава“
Опасен ли е сексът през първото тримесечие на бременността?
Какво представлява прогестероновата резистентност?
„Отмъстителното“ стоене до късно
Защо някои лекарства губят ефект след време – толеранс, тахифилаксия и адаптация на рецепторите
Коментари
Напиши коментар17:56 | 5 мар 2023 г.
16:57 | 5 мар 2023 г.
16:49 | 5 мар 2023 г.
16:43 | 5 мар 2023 г.
16:41 | 5 мар 2023 г.
16:38 | 5 мар 2023 г.
16:38 | 5 мар 2023 г.
16:32 | 5 мар 2023 г.
16:26 | 5 мар 2023 г.
16:24 | 5 мар 2023 г.
Напиши коментар