Септември победи Ботев Пловдив с 2:1 в първия мач от 23-ия кръг на Първа лига на Националния стадион "Васил Левски".

Головете за столичани бяха дело на Мартин Петков и Симеон Александров, а за "канарчетата" междувременно се разписа Дилан Мертенс. Мачът в София бе изгледан от ложите от Димитър Бербатов и Мартин Петров.

Септември започна по-добре мача и логично отрки резултата. Това стана след страхотно разбъркване в наказателното поле на гостите. При него Асен Георгиев насочи топката с глава, като след рикошет тя влизаше във вратата, но бе изчистена от Антоан Бароан. Най-соъбразителен бе Мартин Петков, който успя да открие резултата за домакините.

Петнадесет минути по-късно Ботев стигна до равенството, след като вдигна нивото на играта си. Бароан намери Дилан Мертенс, който от малък ъгъл успя да промуши топката през вратаря Димитър Шейтанов.

Симеон Александров отново изведе Септември напред в 68-ата минута. Това стана при бърза контраатака на тима, при която той бе изведен зад защитата от Красимир Станоев. Ситуацията бе разглеждана с ВАР, но се прецени, че няма засада да нападателя на столичани.

Това бе втора поредна победа за Септември в първенството след успеха над Берое в Стара Загора в миналия кръг. Така тимът на Светослав Петров изпревари в класирането Берое и Ботев (Враца).

Ботев (Пловдив) остана на десета позиция с 26 точки преди градското дерби срещу Локомотив, което е следващата неделя.

Септември - Ботев (Пловдив) - 2:1

1:0 Мартин Петков 21
1:1 Дилан Мертенс 34
2:1 Симеон Александров 68

Септември: Димитър Шейтанов, Асен Георгиев, Иван Арсов, Константин Чешмеджиев, Петър Чуич (79 - Йоан Гаврилов), Мартин Стоянов, Мартин Ачков (90+1 - Митко Митков), Красимир Станоев, Димитър Костадинов (90+1 - Захари Атанасов), Симеон Александров (83 - Атанас Кабов), Мартин Петков (90+1 - Валнентин Йосков)

Ботев: Хидайет Ханкич, Виктор Генев, Красиан Колев (76 - Мартин Секулич), Па Конате, Самюел Супрайен, Джаспър ван Хертъм, Дилан Мертенс, Джеймс Ето'о, Николай Минков (86 - Самуел Акере), Уме Еманюел, Антоан Бароан