Легитимността на Борислав Михайлов като законно избран президент на Българския футболен съюз бе препотвърдена от съдебните инстанции днес. Това стана, след като Софийски градски съд прекрати делата срещу решенията на Конгреса от 2021-а година на още два клуба.
След като през януари тази година Софийският апелативен съд призна избора на Михайлов и Изпълкома му за законен, сега и Софийският градски съд прекрати делото, заведено от два футболни клуба – ФК Венци (град Искър, област Плевен) и ФК Русокастро (област Бургас), срещу проведения на 12 октомври 2021 година конгрес на БФС, на който Михайлов спечели срещу прекия си конкурент Димитър Бербатов.
Решенията са днес на съдебен състав с председател Цветанка Бенина по Търговско дело 2059 / 2021 - "И. Д. А., Футболен клуб "Венци", Футболен клуб "Русокастро" срещу Сдружение "Български футболен съюз".
Делото е прекратено, тъй като въпросните "два клуба са изключени като членове на БФС и нямат правен интерес да водят това дело", уточниха за БТА от Софийски градски съд. Въпросните аматьорски клубове имат възможността да обжалват решението от днес в седемдневен срок пред Апелативния съд.
Решението на СГС реално е поредно доказателство за прозрачността и законността на свиканото именно по инициатива на Бербатов преди почти година и половина Общо събрание. Както е известно, веднага след обявяването на изборните резултати в Зала 1 на НДК бившият нападател на Манчестър Юнайтед призна поражението си и похвали организацията на събитието, но впоследствие се отметна от думите си и продължи с претенциите за президентската позиция.
Предстои да се види дали обжалващите до днес клубове ще успеят да убедят Апелативния съд да преразгледа решението си. Но по всичко изглежда, че президентът на Българския футболен съюз е Борислав Михайлов, редовно избран с четиригодишен мандат и стартирал на 12.10.2021 година, ще продължи да управлява централата и българския футбол.
Преди това - на 29-и ноември 2022-а година, БФС спечели дело срещу Балкан (Варвара) от област Пазарджик. Тогава Софийският апелативен съд прекрати производството по предявените от Сдружение "Футболен клуб Балкан" срещу Сдружение "Български футболен съюз" обективно кумулативно предявени искове с правно основание чл.25, ал.6, вр.ал.4 ЗЮЛНЦ, като недопустими.







Хороскоп за 3 ноември - съвети за всяка зодия
Билкови чайове, доказано понижаващи холестерола
Пиян шофьор помете шест коли в центъра на София
Как да разпознаете токсичната любовна връзка?
11 типа мъже, които се впускат в интернет запознанствата
Най-стилните актриси в Холивуд, които демонстрират гордо побелялата си коса
Какви бижута да носите през есенно-зимния сезон в годината на Дървената змия
Необичайни светофари объркват шофьорите в големи градове
Италианска схема удря застрахователите в Европа
Tesla Cybertruck чупи рекорди за сервизни акции
8 мощни коли, които са евтини за покупка, но скъпи за поддръжка
Българските джудисти загубиха от Румъния, Грузия стана европейски шампион отборно
Джейк Пол преговаря за мегасблъсък с Антъни Джошуа през 2026 г.
Антъни Джошуа може да се изправи срещу Даниел Дюбоа в реванш, ако битката с Фюри пропадне
Резултати от BKFC Fight Night Michigan — Естебан Родригес с бърз нокаут в главната битка
Откриха нови сигнали в мозъка, чрез които се диагностицира Паркинсон
Кои храни са най-вредни за мозъка?
Как да разпознаем инфекциозна мононуклеоза в детска възраст?
Какво е козметичен фастинг и защо набира популярност?
Коментари
Напиши коментар15:37 | 23 апр 2024 г.
23:27 | 16 мар 2023 г.
21:32 | 16 мар 2023 г.
18:50 | 16 мар 2023 г.
18:36 | 16 мар 2023 г.
Напиши коментар