Ботев (Враца) изпусна три точки срещу Пирин (Благоевград) след много пропуски и равенство 0:0 в домакинството си от 24-ия кръг на елитното ни футболно първенство.

Ботев по-активният отбор в нападение в началото на мача. Браян Переа се освободи на границата на наказателното преди изтичането на минута игра, но не успя да уцели вратата. Четвърт час по-късно пък Даниел Генов шутира право в ръцете на Янко Георгиев.

Ботев създаде най-доброто си положение след половин час игра. Центриране в наказателното поле намери напълно непокрит Браян Переа, който стреля с глава от няколко метра. Георгиев обаче отново бе на мястото си и отби удара на голлинията.

До края на полувремето Генов и Чавдар Ивайлов също не успяха да уцелят вратата от много удобни позиции.

Ботев пропиля най-доброто си положение за второто полувреме след близо час игра. Удар на Генов бе отбит от защитата на Пирин и топката попадна в краката на непокрития Клери Сербер. Неговият шут обаче бе отразен от Янко Георгиев и мачът завърши наравно 0:0.

Така Ботев остана 11-и с три точки пред Пирин, който се намира на 14-ото място.