България започна и тези евроквалификации със загуба, след като падна с 0:1 от Черна гора в Разград. Двубоят бе от група G за Евро 2024.

Единственото попадение в мача заби Никола Кръстович в 70-ата минута, след като Филип Кръстев направи безобразна грешка в средата на терена.

В нашата група са още отборите на Унгария, Литва и Сърбия. Следващата среща на родните ни национали е гостуване в Будапеща.

Българският отбор започна агресивно, малко припряно и това донесе известно напрежение пред вратата на Наумов. Постепенно обаче българите намериха свой ритъм и в 15-ата минута създадоха първата добра атака, в която Илиан Илиев намери Кирил Десподов по дясното криело. Капитанът стреля, но вратарят на гостите улови топката.

Буквално в ответната атака Никола Кърстович получи топката при контраатака, напредна от дясно и стреля, но от далече и по земя, което беше лесна задача за Наумов.

В средата на полувремето Десподов се вклини през двама и падна при съприкосновението, но след проверка със системата ВАР се оказа, че няма нужда съдията да отсъжда дузпа.

В 26-ата минута се откри нова отлична възможност за България, след като топката се оказа в Десподов след единоборство на Илиан Илиев. Той излезе сам срещу Савич, а отстрани тичаше Груев, който получи паса и стреля. Миятович обаче спаси вратата на гостите.

Нова възможност за домакините имаше пет минути по-късно след изпълнение на свободен удар от дясно от Кръстев. Топката прелетя по диагонала, където Спас Делев я посрещна с глава, но не улучи вратата.

Последните седем минути от първата част – три от редовното време и четирите допълнителни, се превърнаха в истинско изпитание за българската защита. В 42-ата удар на Хакшабанович се отби в гърба на Антов и подлъга вратаря Наумов, който имаше късмет топката да излезе в корнер. При последвалия ъглов удар гостите отново можеха да вкарат, но българският вратар показа котешки рефлекс и извади топката, която влизаше в сглобката след опасния удар с глава на капитана Савич.

В последната редовна минута за първата част Адам Марушич остана сам срещу Наумов, но българският вратар предвидливо излезе и извади в корнер. Само след минута Вуячич намери топката, но тя попадна в тялото на Петко Христов. Отбитото кълбо отиде у Вукан Савичевич при чийто удар от над 25 метра Наумов пак трябваше да спасява.

България отново започна силно и второто полувреме и пет минути след неговото начало при контраатака съотборниците в Лудогорец Спас Делев и Десподов комбинираха. Капитанът на нашия отбор си нагласи топката на дъгата, но ударът му мина на сантиметри от гредата.

В 70-ата минута обаче грешка в центъра при изнасянето на топката на българския отбор костваше гол. Филип Кръстев загуби елементарно, оттам топката мина през Йоветич, който намери Владимир Йовович от дясно. Резервата влезе надясно и върна към останалия сам срещу защитник на голлинията Кърстович, за който нямаше проблем да вкара. Десет минути по-късно резервата Османич беше на удобна позиция и стреля, но Христов подложи тяло.

В последната редовна минута България изпусна невероятна възможност. Десподов проби и центрира прекрасно, топката стигна до резервата Русев, който стреля, но улучи застаналия на голлинията Стефан Савич. Последваха три поредни корнера, при които топката се търкаляше в наказателното поле, но така и не влезе в черногорската врата.

България - Черна гора 0:1

Голмайстор: Никола Кръстович (70)

България: Даниел Наумов, Петко Христов, Валентин Антов, Християн Петров (59 – Янис Карабельов), Йоан Стоянов, Илия Груев, Илиан Илиев (59 – Никола Илиев), Иван Йорданов (85 – Георги Русев), Филип Кръстев (76 – Радослав Кирилов), Спас Делев (85 – Марин Петков), Кирил Десподов

Черна гора: Милан Миятович, Александър Шкечич, Ристо Радунович, Стефан Савич, Игор Вуячич, Марко Вешович, Марко Бакич (46 – Стеван Йоветич), Никола Кърстович (71 – Милутин Османич), Вукан Савичевич, Сеад Хакшабанович (46 – Владимир Йовович, 80 – Стефан Лончар), Адам Марушич (83 – Стефан Мугоша)