Черно море отстъпи с 1:2 на Лудогорец в първи мач от полуфиналите от турнира за Купата на България по футбол. Разградчани стигнаха до успех след обрат след като губеха с 0:1.

И трите попадения в мача паднаха през първата част, а пък домакините завършиха мача с 10 души, заради червен картон за Стефан Велев.

Двата отбора изиграха много интересно първо полувреме, в което паднаха 3 гола. Първата възможност в мача бе за шампионите във 2-та минута. Кайо Видал проби отляво и центрира в наказателното поле на Черно море, където топката бе върната към Густаво Нонато, който стреля по земя, но вратарят на домакините Иван Дюлгеров улови.

В 10-та минута гостите можеха да открият резултата. Густаво Нонато пусна хитро прехвърлящо подаване към Кирил Десподов, който излезе сам срещу вратаря Иван Дюлгеров и чукна елегантно топката от въздуха, но стражът на домакините успя да избие.

Черно море откри резултата в 13-та минута. Едгар Пашеко получи пас отляво по атаката на варненци и върна топката към Александър Василев, който стреля опасно, а вратарят Симон Слуга спаси, но притичалият Алекс Фернандес вкара за 1:0.

Гостите изравниха в 17-ата минута. Кирил Десподов бе изведен в добра позиция и стреля, но вратарят Иван Дюлгеров изби. Топката обаче попадна у Густаво Нонато, който с топовен изстрел вкара за 1:1. В 34-та минута Лудогорец направи пълен обрат. След полувисоко центриране отдясно от Кирил Десподов в наказателното поле, Игор Пластун отклони топката от десетина метра и вкара втория гол за разградския тим.

Домакините имаха претенции за дузпа в 51-ата минута за нарушение на Игор Пластун срещу Васил Панайотов, но според съдията Волен Чинков нарушение нямаше, но определено той сгреши, тъй като на повторенията ясно се вижда как Пластун спъва Панайотов.

В 57-та минута Кирил Десподов стреля опасно от пряк свободен удар, но вратарят Иван Дюлгеров успя да боксира топката.

Секунди по-късно пък гостите имаха претенции за дузпа за игра с ръка на Александър Василев в наказателното поле на Черно море, но според съдията нарушение нямаше.

В 76-та минута домакините можеха да изравнят резултата. Мишаел Алвес стреля от воле от границата на наказателното поле, но топката премина над вратата.

В 85-та минута Черно море остана с 10 души на терена. Първоначално съдията даде жълт картон на Стефан Велев за грубо нарушение, но след намесата на ВАР играчът получи червен. Срещата-реванш е на 11 май (четвъртък) в Разград.

Черно море – Лудогорец 1:2

1:0 Алекс Фернандес (13-та мин.)
1:1 Густаво Нонато (17-та мин.)
1:2 Игор Пластун (34-та мин.),

Черно море – Иван Дюлгеров, Живко Атанасов, Влатко Дробаров, Александър Василев, Виктор Попов, Васил Панайотов, Стефан Велев, Николай Златев (46-та мин. Велислав Василев), Едгар Пашеко (61-ва мин. Мишаел Алвес), Алекс Фернандес (85-та мин. Даниел Димов), Атанас Илиев (61-ва мин. Исмаил Иса)

Лудогорец – Симон Слуга, Гонзало Пипа, Георги Терзиев, Якуб Пьотровски, Клод Гонсалвеш (83-та мин. Мануел Шоу), Матиас Тиссера (60-та мин. Игор Тиаго), Кирил Десподов (60-та мин. Бернард Текпетей), Аслак Витри, Густаво Нонато (76-та мин. Педро Нареси), Игор Пластун, Кайо Видал (83-та мин. Рай Насименто)