Капитанът на Спартак Варна Пламен Димов и крилото Евандро се завръщат за тима за важното домакинство на Хебър. Двубоят с пазарджиклии е в понеделник от 18:00 часа. Двамата липсваха на “соколите” при гостуването на Ботев (Враца), което завърши при равенство 1:1, след като варненци водеха до заключителните минути, но в края капитулираха и взеха само точка от визитата си под Околчица.

Отсъствието на Димов се усети най-много, тъй като точно в края липсваше необходимият опит да се задържи преднината. Евандро също постепенно се превърна в основна част от състава на Димитър Димитров и през пролетта вкара три попадения, пише “Тема Спорт”.

Спартак е на дъното в класирането, но все още има математически шанс за спасение, а това минава през победа над Хебър, който е с пет точки повече от варненци.